Podpalaczka – nowy film na podstawie powieści Kinga już w maju!

Już niebawem, bo 13 maja, w kinach zawita nowa adaptacja znanej powieści Stephena Kinga. Podpalaczka ponownie zagości na wielkim ekranie po prawie czterdziestu latach nieobecności.

Podpalaczka to historia opowiadająca o dziewczynce imieniem Charlie, która posiada zdolności pirokinetyczne — potrafi podpalać przedmioty siłą umysłu. Umiejętność ta bez wątpienia czyni ją wyjątkową, aczkolwiek najczęściej przynosi więcej problemów niż korzyści. O jej mocach prędko dowiadują się tajne rządowe służby, które chcą schwytać dziewczynkę i wykorzystać ją jako broń — z jej zgodą lub bez.

Zobacz również: Kącik Mistrza Grozy #2 – Najlepsze opowiadania Stephena Kinga

Tegoroczny film ze stajni Universal będzie już drugą adaptacją historii Charlie — poprzednia pojawiła się w 1984 roku. Tym razem za kamerą stoi Keith Thomas, zaś autorem scenariusza jest Scott Teems. W rolach głównych wystąpią Zac Efron, Sydney Lemmon, Ryan Kiera Armstrong oraz Michael Greyeyes.

Premiera Podpalaczki w USA ma odbyć się w trybie hybrydowym 13 maja 2022 roku. Film zagości tam zarówno na wielkim ekranie, jak i w katalogu platformy streamingowej Peacock. W pozostałych krajach świata, a więc również w Polsce, Podpalaczka pojawi się wyłącznie w wersji kinowej.

Zobacz również: Kącik Mistrza Grozy #1 – Gniew; Roślinka; Ludzie, miejsca i rzeczy

Źródło: moviecontentplus.com

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze