Obi-Wan Kenobi – nowe informacje! Vader, Leia i Luke z dużymi rolami

Uzyskaliśmy nieco nowinek na temat bohaterów i fabuły w nowym serialu Star Wars.

Obi-Wan Kenobi to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany gwiezdnowojenny serial jaki produkuje Disney+. Dziejąca się 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów opowieść pokaże nam jak radził sobie tytułowy mistrz Jedi, ukrywając się na pustynnej planecie. Ostatnie informacje ujawniały, że w serialu pojawią się Inkwizytorzy Imperatora. Potwierdzony jest również powrót Dartha Vadera.

Zobacz również: Star Wars; w przygotowaniu jest nowa trylogia?

Ostatnie doniesienia ze strony MakingStarWars mogą te oczekiwania tylko podkręcić. Zgodnie z informacjami od portalu Luke i Leia odegrają dużą rolę w fabule. Pierwsze 3 odcinki skupią się właśnie na ich historii, wprowadzą też w serialu Inkwizytorów. Sam Vader pojawi się pod koniec trzeciego odcinka i jeżeli wierzyć tym informacjom, powoli wyrośnie na głównego antagonistę serialu. Nie będzie więc jedynie poboczną postacią, ale głównym złolem produkcji. Co więcej, Vader opisywany jest jako wyjątkowo brutalny, groźny i zabójczy Sith, co od razu przywodzi na myśl ostatnią scenę z filmu Rogue One. Podobno jego postać będzie bliższa właśnie tej wersji z Łotra, niż z oryginalnej Trylogii.

Darth Vader kontra Kenobi
Darth Vader w filmie „Rogue One”

Kulminacyjny moment dla Vadera i Obi-Wana nastąpi w trakcie zapowiadanego od dawna epickiego pojedynku. Sith będzie chciał wówczas wyrównać rachunki Z dawnym mistrzem. Scena ma pokazać nam prawdziwą potęgę, jaką włada Mroczny Lord, oraz jego brutalną naturę.

Serial Obi-Wan Kenobi będzie miał premierę 25 maja na platformie Disney+

Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze