Bethesda Launcher oficjalnie zostanie zamknięte

Ważna informacja dla wszystkich fanów The Elder Scrolls, czy Fallout. Jeżeli macie jakieś gry w Bethesda Launcher to lepiej sprawdźcie dwa razy. Serwis przestanie permanentnie działać!

Fuzja Microsoftu oraz ZeniMax, do którego należy Bethesda, została ciepło przyjęta przez graczy. Do tego jednak momentu nikt nic nie wiedział na temat ich własnego launchera. Ciągle działał i nic nie wskazywało, by ten stan rzeczy miał się zmienić. A Bethesda Launcher wciąż działał.

Dziś Bethesda na swojej oficjalnej stronie poinformowała, że ich launcher zostanie zamknięty już w maju. Tym samym wszystkie tytuły, które posiadają użytkownicy, nie będą tam już dostępne.

Zobacz również: Horizon Forbidden West – recenzja gry. Witaj nowa generacjo!

Choć Bethesda Launcher przestanie istnieć, to nie ma powodów do obaw. Wszystkie gry studia zostaną przeniesione na platformę Steam. Tym samym w kwietniu wszyscy, którzy do swojego konta mają przypisaną jakąś produkcję Bethesdy, dostaną możliwość zaktualizowania swoich bibliotek Valve.

Taki ruch wydaje się być dosyć rozsądnym. Osobne launchery były swego rodzaju modą. Każdy wydawca chciał mieć swój kawałek tortu. No i nie ukrywajmy, jak największe zyski. Serwis był jednak bardzo ubogim systemem. Oferował niewiele, lubił się psuć. W dodatku miejscami bywał nieintuincyjny. Dlatego takie przenosiny powinny wyjść graczom na dobre. A wy, co myślicie o takim ruchu? Macie jakieś gry w bibliotece od twórców Skyrima?

Źródło: Bethesda

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze