Oscary 2022 – 8 nagród zostanie rozdanych przed galą

Organizatorzy tegorocznej gali rozdania Oscarów robią, co mogą, by przyciągnąć nowych widzów. Najpierw wymyślono nową kategorię, czyli najpopularniejszy film według widzów Twittera. Teraz przyszedł czas na skrócenie ceremonii. W jaki sposób? 8 nagród zostanie rozdanych poza konkursem. 

Organizatorzy ceremonii rozdania nagród Akademii mieli w swoim portfolio wiele wpadek i nieudanych pomysłów. Zbyt wiele, by wymieniać wszystkie. Co jednak jest prawdą, to siedzenie bezczynnie również nie jest im na rękę. Z roku na rok gala oscarowa cieszy się coraz to mniejszą popularnością. By ratować ten stan rzeczy, organizatorzy dwoją się i troją. Oscary 2022 również są świadkami eksperymentów na żywym organizmie.

Zobacz również: Krime Story. Love Story – recenzja filmu. Ale, że o co chodzi?

Tuż po dość dziwnej decyzji o przydzieleniu nagrody za najbardziej popularny film, przyszedł czas na nowy innowacyjny pomysł. Gala zostanie skrócona. Jak? Otóż 8 nagród zostanie przydzielonych poza transmisją. Dzięki temu ceremonia ma być ciekawsza i sprawniej poprowadzona.

Jakie kategorie ucierpią? Mianowicie: dokument krótkometrażowy, montaż, charakteryzacja, muzyka, krótkometrażowy film animowany, dźwięk, scenografia oraz film krótkometrażowy. Warto przypomnieć, że w tej ostatniej kategorii walczy polski film, tym bardziej decyzja może zaboleć nas. Chodzi tu mianowicie o Sukienkę Tadeusza Łysiaka.

Zobacz również: Pies – recenzja filmu. Ale to miała być komedia, halo...

Źródło: ABC

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze