Darkest Dungeon II dostał pierwszą dużą aktualizację

Darkest Dungeon II to nowa odsłona strategicznej gry fabularnej owianej głębokim mrokiem. Produkcja, której fabuła skupia się w głównej mierze na wątku apokalipsy, nareszcie zyskała większą aktualizację od momentu jej wydania. Przeczytajcie, jakie elementy uległy zmianie lub zostały ulepszone.

Aktualizacja Darkest Dungeon II nosząca nazwę The Beasts & Burdens jest na chwilę obecną pierwszym, dużym uaktualnieniem do obecnej zawartości gry. Możemy spodziewać się pewnych świeżości polepszających rozgrywkę i dającym pole do popisu dla gracza.

Otrzymamy przede wszystkim ducha pierwowzoru w formie kryjówek stworów. Jest to nowy węzeł, który może pojawić się na dowolnym obszarze poza górą oraz doliną. Napotkamy w nim grupę losowych kreatur napierających na nas z dwóch stron (bez żadnej przerwy), co może okazać się niezłym wyzwaniem. Jednak wygrana w starciu nagradzana będzie unikalnym łupem, który jeśli dostarczymy do karczmy, przyniesie nam dodatkowych korzyści.

Zobacz również: Spy x Family, Tom 5 – Recenzja mangi

Darkest Dungeon II

Nowy węzeł jest wyjątkowy pod tym względem, że jest wypełniony przez istoty pochodzące z pierwszej części gry. Pokonanie gromady Rabid Gnasherów, Webbersów, Spitterów i Carrion Eaterów wymusza na graczu złożenie wizyty w karczmie, w której należy wymienić łupy na prawdziwą nagrodę. Przy tym trzeba nieustannie sprawdzać swój ekwipunek, bowiem mamy w nim ograniczone miejsce.

Kolejnym znaczącym dodatkiem jest modyfikacja dostępnego w Darkest Dungeon II rozdroża, czyli miejsca, gdzie gracze dokonują wyboru swoich bohaterów. Po aktualizacji zjawiający się tam bohaterowie są nie tylko standardowymi wędrowcami, ale i specjalistami w różnych dziedzinach. Niektórzy przybysze mogą należeć do specjalnej klasy, jak występuje to w przypadku postaci Plague Doctor.

Kolejnym dodatkiem, jaki pojawi się w Darkest Dungeon II w ramach aktualizacji, są dwa nowe rodzaje łupieżców (Pillager) – Pillager Firemouth i Pillager Mongrel – a także nowa bestia z gatunku świń (Swine) – Swine Skiver. W aktualizacji zawarto także kilka ulepszeń poprawiających wrażenia z rozgrywki oraz jej równowagę, w tym między innymi możliwość dokonania przeglądu cech, dokładniejsze etykiety przedmiotów oraz udoskonalenia kombinacji umiejętności bohaterów.

Zobacz również: Joseph: Upadek – recenzja DLC. Edeniarska krucjata w odwrocie

Warto także wspomnieć, że pierwsza część gry została po raz pierwszy wydana w styczniu 2016 roku, a już teraz świętuje sześciolecie swojej społeczności. Podczas niespełna 10-minutowego filmu możemy przypatrzeć się pracom niezwykle uzdolnionych osób, które w wolnym czasie wykonały przeróżne artystyczne dzieła. Począwszy od cosplay’ów, przez pieczątki i instalacje, na samych plakatach z uniwersum kończąc. Słowem – jest naprawdę co podziwiać.

Oficjalny opis gry Darkest Dungeon II:

Darkest Dungeon II to gra roguelike o wyprawie przeklętych. Utwórz drużynę, wyposaż dyliżans i wyrusz w podróż przez zniszczony świat, podejmując ostatnią próbę powstrzymania apokalipsy. Największe zagrożenia, jakim przyjdzie Ci stawić czoła, mogą pochodzić z wnętrza…

Weronika Sweeleo Zator

Miłośniczka gier na konsole starszej generacji oraz komputerowych tytułów fantasy i RPGów. Po godzinach robiąca cosplaye postaci z popkultury, które wcale nie są tak mobilne jak przedstawiają je twórcy gier. Kofeina i poduszki z nadrukami anime waifu to moi wieczni sprzemierzeńcy („• ᴗ •„)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze