Spice and Wolf otrzyma nową adaptację anime

Spice and Wolf otrzyma w przyszłości drugą, zupełnie nową adaptację anime – takiej zapowiedzi na sam koniec świętowania piętnastolecia serii nie spodziewał się chyba nikt.

Spice and Wolf to seria light novel opowiadająca historię Lawrence’a Krafta – wędrownego kupca pragnącego zebrać pieniądze na założenie własnego sklepu. Podczas jednej z podróży handlowych jego ścieżki krzyżują się z pogańską boginią żniw imieniem Horo. Wilcze bóstwo chce dołączyć do jego karawany, obiecując, iż dzięki swoim zdolnościom pomoże mu pomnożyć zyski. Lawrence godzi się na to, a podczas dalszej podróży stopniowo poznaje zarówno te dobre, jak i nieco gorsze konsekwencje swojej decyzji.

Zobacz również: Spy x Family, tom 5 – recenzja mangi

Historia Lawrence’a i Horo otrzymała już jedną, dwusezonową adaptację anime w 2008 roku. W trakcie obchodów piętnastolecia serii jednak pojawiła się informacja, iż powstanie zupełnie nowe anime na podstawie tej serii light novel.

Póki co, prócz plakatu, nie ujawniono jeszcze zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jedynie, iż raczej nie będzie to kontynuacja dotychczasowej animacji – twórcy już dość dawno dali do zrozumienia, że takowa nie powstanie. Tweet z oficjalnego konta o Spice & Wolf jasno zaznacza, że chodzi o zupełnie nową serię. Dodatkowo na YouTube ukazał się pierwszy, czterdziestosekundowy teaser zapowiadający nadchodzącą produkcję.

Źródło: anitrendz.net, Twitter, YouTube

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze