Pokemon Scarlet & Violet – nowa generacja serii jeszcze w tym roku!

Pokémon to jedna z najpopularniejszych serii w historii gier. Nintendo wciąż rozwija markę, wypuszczając coraz to nowsze produkcje. Jesteście gotowi na dziewiątą generację słodkich stworków? Powitajcie Pokémon Scarlet & Violet!

Pokémon Presents to konferencja Nintendo, która odbyła się dnia dzisiejszego. Prócz wielu ciekawych informacji, które przedstawiały nam przyszłość marki, dostaliśmy prawdziwą newsową bombę. Dziewiąta generacja Pokémon nadchodzi. I co więcej, Pokémon Scarlet & Violet wyjdzie jeszcze w tym roku!

Zobacz również: Pokemon Legends: Arceus – recenzja. Gra z Game Cube’a na Nintendo Switch

Za dwie wersje najnowszej generacji odpowiedzialne będzie studio Game Freak. Są oni już z marką za pan brat. Wcześniej pracowali przy Pokémon Legends: Arceus, czy Pokémon Sword & Shield. To właśnie przedstawiciele tego producenta poinformowali, że nad grami pracują i że wyjdą jeszcze pod koniec 2022 roku.

Na powyższej zapowiedzi widać, że Game Freak mocno inspirowało się dwiema wymienionymi przeze mnie produkcjami. Gołym okiem można zauważyć znajome tereny, które już wcześniej ci twórcy nam zaserwowali. Dodatkowo podzielono się z nami trzema podstawowymi starterami. Są to pokémony: Sprigatito, Fuecoco oraz Quaxly.

Zobacz również: Pokemon Brilliant Diamond – recenzja gry. Nawet Pokemony doczekały się remake’u

Źródło: Twitter

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze