Obcy – kolejny film w drodze na ekrany!

Disney ogłasza kolejny film z kultowej serii „Obcy„. Produkcja wyląduje na platformie Hulu i nie będzie miała premiery kinowej. 

Obcy doczeka się kolejnego pełnometrażowego filmu od studia 20th Century, należącego już teraz do Disneya. Za kamerą stanie Fede Alvarez, reżyser pierwszej części Nie oddychaj. Studio zapowiedziało, że nowa część będzie produkowana na platformę Hulu, nie będzie jednak filmem przeznaczonym do kin. Wyprodukuje go Ridley Scott, twórca pierwowzoru z 1979 roku.

Jak podaje portal Deadline, zapowiedziany film to odrębny projekt od serialu Noah Hawleya. Alvarez nakręci film na podstawie własnego scenariusza. Jego akcja będzie też całkowicie oddzielona od pozostałych części.

Zobacz również: Jestem Legendą; sequel filmu oficjalnie zapowiedziany!

Przypomnijmy, że wspomniany serial to pierwsza historia, dziejąca się bezpośrednio na Ziemi. Jego producent zapowiedział, że akcja będzie osadzona na końcu obecnego stulecia, jakieś 70 lat w przód od teraz. Żadna z postaci, znanych z poprzednich filmów się w nim nie pojawi. Serial przygotowuje stacja FX. Jego produkcja wystartuje najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2023 roku.

Zobacz również: Avatar 2 trafi w tym roku do kin bez kolejnych opóźnień

Ostatnim filmem z serii był Obcy: Przymierze z 2017 roku. Produkcja zebrała mieszane opinie wśród widzów. Wyniki finansowe były jednak bardzo satysfakcjonujące.

Oficjalny opis filmu Obcy: Przymierze: Statek osadniczy „Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (nominowany do Oscara Michael Fassbender), ocalały z katastrofy „Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki.

Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze