Black Adam – udostępniono oficjalny trailer

Black Adam to projekt, który powstaje wiele lat. Informacje o nim pojawiały się już w okolicach premiery Króla Skorpiona. Albowiem to właśnie Dwayne „The Rock” Johnson tak bardzo naciskał na jego powstanie. Jest bowiem fanem postaci i chciał ją z całego serca zagrać. W końcu jego marzenia się spełnią. Do sieci trafił oficjalny zwiastun produkcji.

DCU obecnie zmierza w bardzo ciekawym kierunku. Na ten moment tworzenie wielkiego połączonego uniwersum na wzór tego Disney’owskiego poszło w odstawkę. Warner skupia się na produkcji odrębnych dzieł, których wielkim atutem jest duża wolność kreatywna twórców. Czy jednym z takich strzałów w dziesiątkę będzie Black Adam przekonamy się jeszcze w tym roku. W tym czasie możemy przeanalizować udostępniony trailer, pokazujący fragmenty produkcji.

Zobacz również: Boiling Point — recenzja filmu. Jak to jest być chefem, dobrze?

Na ten moment premiera filmu to 21 października tego roku. Prócz wspomnianego Dwayne’a Johnsona w tytule tym wystąpią między innymi Aldis Hodge (Hawkman), Noah Centineo (Atom Smasher), Sarah Shahi (Isis), czy legendarny Pierce Brosnan (Dr. Fate).

Black Adam jest adaptacją komiksów spod szyldu DC Comics. Opowiada o popularnym antybohaterze, Teth-Adamie, który został wybrany przez Czarnoksiężnika Shazama na powiernika swej mocy. Ten jednak w swej pysze i zuchwałości, zamiast pomagać ludziom, zaczął przejmować władzę w Egipcie, za co został przez Czarnoksiężnika ukarany.

Na ten moment nie wiadomo, czy pojawi się nawiązanie do produkcji Shazam! z 2019 roku. Tam bowiem pojawił się już wspomniany Czarnoksiężnik, który sam wspominał o pewnej postaci, której geneza łudząco przypominała tą, należącą do Black Adama.

Zobacz również: Men – recenzja filmu. It’s Man’s Man’s World

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze