Lenovo otwiera pierwszy europejski zakład produkcyjny

Firma Lenovo oficjalnie otworzyła dziś drzwi swojego pierwszego wewnętrznego zakładu produkcyjnego w Europie. Fabryka, zlokalizowana w Ullo na Węgrzech, koncentruje się głównie na budowie infrastruktury serwerowej, systemów pamięci masowej oraz wysokiej klasy stacji roboczych PC, wykorzystywanych przez klientów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Rozszerzając międzynarodową działalność produkcyjną Lenovo, inwestycja ta stanowi znaczący potencjał ekonomiczny zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego na Węgrzech dzięki zwiększeniu zdolności produkcyjnych, większym możliwościom współpracy z lokalnymi dostawcami oraz stworzeniu nowych miejsc pracy. Zakład zatrudnia już ponad 1000 pełnoetatowych pracowników na różnych stanowiskach inżynierskich, kierowniczych i operacyjnych, a ich liczba będzie nadal rosła w miarę zwiększania się zdolności produkcyjnych.

Zobacz również: HyperX Quadcast S – idealny do wielu zadań

Silna infrastruktura, wykwalifikowana siła robocza i położenie w centrum Europy sprawiły, że Węgry stały się naturalną lokalizacją dla pierwszego europejskiego zakładu produkcyjnego Lenovo. Ponadto, część inwestycji Lenovo została wsparta zachętami ze strony władz lokalnych przez Węgierską Agencję Promocji Inwestycji (HIPA).

lenovo

Francois Bornibus, starszy wiceprezes i prezes na region EMEA w Lenovo, powiedział:Wraz z oficjalnym otwarciem naszego zakładu produkcyjnego na Węgrzech osiągnęliśmy kolejny cel w naszej globalnej optymalizacji i ewolucji sieci produkcyjnej. Lokalizacja Węgier sprawia, że jesteśmy znacznie bliżej naszych europejskich klientów, dzięki czemu możemy spełniać i zaspokajać ich potrzeby, pozostając jednocześnie w czołówce innowacji. W miarę jak nasza działalność rozwija się na całym świecie, ten niesamowity nowy obiekt będzie odgrywał kluczową rolę w naszych planach zapewnienia przyszłego sukcesu i wprowadzenia inteligentnej technologii do Europy w sposób bardziej zrównoważony, szybki i wydajny.”

Zobacz również: Gaming wychodzi na ulice, czyli nowości w serii Razer Barracuda

Róbert Ésik, dyrektor generalny Węgierskiej Agencji Promocji Inwestycji (HIPA), dodał: „Cieszymy się, że Lenovo, lider branży z długoletnią historią w produkcji globalnej, zdecydowało się na współpracę z nami i ulokowało swój nowy zakład na Węgrzech. Po oficjalnym otwarciu zakładu spodziewamy się, że nowe możliwości współpracy dla lokalnych dostawców przyczynią się do rozwoju węgierskiego środowiska gospodarczego.”

lenovo

Zajmujący prawie 50 000 metrów kwadratowych w dwóch budynkach i na trzech piętrach, nowy zakład jest jednym z największych zakładów Lenovo tego typu. Linia produkcyjna może wytwarzać ponad 1 000 serwerów i 4 000 stacji roboczych dziennie, które spełniają wszystkie wymagania klienta. W całym zakładzie zastosowano innowacyjne funkcje automatyzacji, w tym najwyższej klasy system zarządzania budynkiem, który działa na hali produkcyjnej i w obszarze logistyki, monitorując temperaturę, wilgotność, stan zasobów i etykietowanie robotów DIMM. Dzięki temu Lenovo może utrzymywać optymalną kontrolę jakości swoich produktów.W nowym, specjalnie wybudowanym budynku zainstalowano panele słoneczne o mocy 0,5 megawata – wystarczającej do zasilenia małej wioski. Budowanie urządzeń lokalnie znacznie zmniejsza także liczbę kilometrów, którą musza przebyć te produkty, zapewniając bardziej wydajne i zrównoważone opcje transportu. W połączeniu z innowacyjnymi procesami produkcyjnymi, takimi jak opatentowany przez Lenovo niskotemperaturowy proces lutowania, pomoże to firmie Lenovo osiągnąć wyznaczone cele klimatyczne.

Zobacz również: Razer Viper V2 Pro – najnowsza mysz od Razer już w sprzedaży

Zakład na Węgrzech jest częścią strategii globalnej produkcji i łańcucha dostaw Lenovo, która obsługuje klientów na 180 rynkach z ponad 35 zakładów produkcyjnych na całym świecie – w tym w Argentynie, Brazylii, Chinach, Niemczech, na Węgrzech, w Indiach, Japonii, Meksyku i USA. Lenovo jest powszechnie znane ze swojego globalnego hybrydowego modelu produkcji, który obejmuje zarówno produkcję wewnętrzną, jak i kontraktową. Jest to kluczowe źródło przewagi konkurencyjnej firmy, ponieważ zapewnia większą wydajność, kontrolę nad rozwojem produktów i łańcuchem dostaw, umożliwiając skuteczniejsze reagowanie na potrzeby klientów.

lenovo

W maju 2022 r. firma Lenovo awansowała w ciągu roku o siedem miejsc i zajmuje obecnie 9. pozycję w rankingu Gartner Global Supply Chain Top 25 for 2022. Wyróżnienie to podkreśla wiodącą rolę Lenovo jako organizacji kierującej się celem i doskonałości operacyjnego centrum w globalnej społeczności łańcucha dostaw.

Oprócz tworzenia nowych miejsc pracy w Ullo i okolicach, Lenovo kontynuuje swoje zaangażowanie we wspieranie lokalnej społeczności poprzez działania filantropijne, takie jak darowizny dla lokalnych szkół i organizacji charytatywnych.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze