Zespół a-ha zadebiutuje na wielkim ekranie

Sony Music Entertainment Premium Content i Trafalgar Releasing ogłaszają datę premiery nadchodzącego filmu a-ha True North, akompaniamentu do ich nowego albumu studyjnego o tym samym tytule. True North ukaże się w wybranych kinach na całym świecie w czwartek 15 września, a album pojawi się w piątek 21 października.

Norweskie trio (Morten Harket, Paul Waaktaar-Savoy i Magne Furuholmen) po raz pierwszy nagrało i sfilmowało pierwszą sesję w cudownej lokalizacji zaledwie 90 km nad kołem podbiegunowym. Ostatecznie projekt rozszerzył się na wielką produkcję, a do zespołu dołączyła utalentowana norweska orkiestra Arctic Philharmonic. To, co zrodziło się z tych sesji, to wspaniały album i pasujący do niego film, który szczegółowo przedstawia wizję zespołu. «True North» to pocztówka z koła podbiegunowego, wiersz z dalekiej północy Norwegii – wyjaśnia Furuholmen.

Zobacz również: a-ha – recenzja filmu. Szczery portret trójki muzyków

Wielowymiarowy film True North przedstawia życie na Północy, a także dokumentuje dwa dni nagrywania albumu w norweskim Bodø. W tworzeniu wyjątkowego wydawnictwa a-ha, które uosabia ducha nowych piosenek, jako reżyser wziął udział wieloletni współpracownik zespołu, Stian Andersen:

To było zaszczytne zadanie. To wielka przyjemność pisać i tworzyć narrację pasującą do pięknych piosenek a-ha.

Zespół a-ha od swojego światowego przełomu, jakim było Take On Me w 1985 roku wciąż ewoluuje. Teraz, z jedenastym albumem studyjnym i dokumentacją jego powstania, a-ha wkracza w nową erę. Najpierw wpadliśmy na pomysł, aby nagrać sesję studyjną na żywo – mówi Waaktaar-Savoy. Potem chcieliśmy nakręcić sesję w studiu. To przerodziło się w produkcję z norweską orkiestrą, Arctic Philharmonic, z którą współpracowaliśmy.

Zobacz również: Interpol – The Other Side of Make-Believe – recenzja płyty

Pierwszą propozycją a-ha z nadchodzącego albumu jest singiel I’m In. Głęboko poruszający oficjalny teledysk jest integralną częścią True North.

True North to najbardziej osobiste wydawnictwo zespołu. Album został wyprodukowany przez Aparent we współpracy z Sony Music Germany, Bodø2024 i Aker Horizons i ukaże się 21 października. Film o tym samym tytule będzie dystrybuowany przez Trafalgar Releasing i trafi do wybranych kin na całym świecie 15 września. Bilety w sprzedaży od 4 sierpnia. W Polsce film będzie dostępny w sieci kin Multikino.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze