Mads Mikkelsen w nowym duńskim filmie

Dzisiaj do sieci udostępniono zdjęcia z planu duńskiego filmu The Bastard. W główną rolę wcieli się Mads Mikkelsen znany z takich ról jak: Na rauszu czy Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Aktor wcielił się w postać Grindelwalda.

Historia rozgrywa się w połowie XVIII wieku, kiedy duński król Fryderyk V oświadczył, że dzikie wrzosowiska Jutlandii powinny być uprawiane i skolonizowane. Celem jest aby cywilizacja mogła się roprzestrzeniać i wygenerować nowe podatki dla domu królewskiego. Nikt nie odważył się pojść do tej brutalnej krainy, dopóki nie pojawia się samotny żołnierz, Ludvig Kahlen.

Zobacz również: Na rauszu recenzja filmu. Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną

U boku Mikkelsena zagrają: Amanda Collin,Simon Bennebjerg, Kristine Kujath Thorp, Gustav Lind. A także: Jakob Lohmann, Morten Hee Andersen, Magnus Krepper oraz Felix Kramer. Na stanowisku reżysera zasiądzie Nikolaj Arcel, twórca Mrocznej wieży czy filmu pod tytułem Kochanek Królowej. Nikolaj oraz Mads współpracowali przy wymienionym wyżej A Royal Affair.

Zobacz również: Mads Mikkelsen najlepsze role

Zentropa wypuścił w tym roku w Cannes film The Bastard o wartości 8 milionów dolarów pod roboczym tytułem Kraina Króla. Magnolia Pictures wstępnie wykupiła amerykańskie prawa do filmu. Dział sprzedaży Zentropy TrustNordisk zawarł wiele umów, w tym z Plaion Pictures dla Niemiec, The Jokers Film dla Francji, September Films dla Beneluxu i Vertigo Media dla Węgier.

Premiera The Bastard  jest zapowiadana na jesień 2023 roku.

Mads Mikkelsen
Mads Mikkelsen na planie filmu The Bastard
Ola Siądecka

Miłośniczka sztuki w każdym wydaniu. Wielbicielka kina akcji i dramatów. Nie lubi nudy w życiu i na ekranie. W wolnym czasie maluje i słucha muzyki z lat 80-tych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze