Kenneth Branagh powróci jako Hercules Poirot

Kenneth Branagh powróci do roli sławnego detektywa Herculesa Poirot. Brytyjski aktor zajmie także stanowisko reżysera. A Haunting in Venice będzie trzecim kryminałem Christie od studia 20th Century Studios.

Wśród obsady znajdują się takie nazwiska jak: Jamie Dornan, Tina Fey, Michelle Yeoh, Jude Hill, Kelly Reilly, Emma Laird, Kyle Allen, Camille Cottin, Ali Khan, a także Riccardo Scamaric. Produkcja ma rozpocząć się 31 października w Halloween. Szczegóły odnośnie bohaterów są jak narazie nieznane.

Zobacz również: Wszystko wszędzie naraz recenzja filmu. PRAWDZIWE multiwersum obłędu

A Haunting in Venice jest inspirowany powieścią Christie z 1969 roku pod tytułem Halloween. Film, którego akcja rozgrywa się w powojennej Wenecji w święto Halloween. Produkcja opowiada o kolejnej zagadce z udziałem słynnego detektywa Poirota. Obecnie emerytowany i żyjący na dobrowolnym wygnaniu, Poirot niechętnie uczestniczy w seansie w nawiedzonym pałacu, gdy jeden z gości zostaje zamordowany, a były detektyw musi ponownie dowiedzieć się, kto to zrobił.

To fantastyczny rozwój postaci Herkulesa Poirota, a także serii Agatha Christie. Oparta na złożonej, mało znanej opowieści o tajemnicach, której akcja rozgrywa się w Halloween w malowniczo zachwycającym mieście, jest to niesamowita okazja dla nas, jako filmowców, i cieszymy się, że możemy dostarczyć coś naprawdę mrożącego krew w żyłach naszym wiernym widzom filmowym

– powiedział Branagh o nowym filmie.

Zobacz również: Oto nadchodzi Daredevil Tom 2 recenzja

Premiera A Haunting in Venice nastąpi w 2023 roku. Poprzednimi filmami z serii o Herculesie Poirot były Morderstwo w Orient Expresie oraz tegoroczny Śmierć na Nilu. Kenneth Branagh tak jak w dwóch poprzednich produkcjach obejmie stanowisko reżysera. Aktor oprócz adaptacji Christie wyreżyserował film Belfast z 2021 roku. Natomiast w następnym roku wystąpi u Christophera Nolana w głośnym filmie Oppenheimer.

Ola Siądecka

Miłośniczka sztuki w każdym wydaniu. Wielbicielka kina akcji i dramatów. Nie lubi nudy w życiu i na ekranie. W wolnym czasie maluje i słucha muzyki z lat 80-tych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze