Otwarcie nowego kina IMAX w Polsce

Cinema City ogłosiło, że w Polsce otrzymamy kolejne kino z technologią IMAX. Tym razem znajdzie się w Krakowie. To dopiero piąty taki przypadek  w naszym kraju. 

Już 21 października kinowy format IMAX powróci do Krakowa. Znajdzie się on w Cinema City Zakopianka. Wcześniej, IMAX w Krakowie obecny był w Cinema City Plaza (do 21 czerwca 2021 roku), które zostało zamknięte. Jest to dopiero piąta taka technologia w naszym kraju. Inne znajdują się w: Sadyba Best Mall (Warszawa), Plaza (Poznań), Punkt 44 (Katowice), Łódzka Manufaktura (Łódź) oraz w galerii Wroclavia we Wrocławiu.

Zobacz również: Właściciel sieci kin Cinema City ogłasza upadłość, co teraz?

Czym jest IMAX? Jest to jeden z alternatywnych systemów kinowych używanych w przemyśle filmowym. Taśma filmowa Imax ma znacznie większą rozdzielczość niż tradycyjna – powierzchnia użytkowa ma szerokość 48,5 mm i wysokość 70 mm, stąd obraz ma proporcje 1,44:1. Kadr jest ustawiony poziomo, a nie pionowo jak na taśmie filmowej 35 mm. Dzięki wielkości klatki obraz może być wyświetlany na ogromnym ekranie. Typowy ekran w kinie Imax ma wymiary 22m×16,1m, natomiast w Polsce mają 24 metry szerokości i 18 metrów wysokości.

Zobacz również: Harrison Ford oficjalnie w uniwersum Marvela!

Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze