Teatr Collegium Nobilium – repertuar na listopad

Sezon teatralny w pełni. Teatr Collegium Nobilium przygotował kolejne premiery tej jesieni. Zapraszamy do obejrzenia produkcji studentów i studentek Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Men's talk Teatr Collegium Nobilium

MEN’S TALK, reż. Katarzyny Warnke, 11 (PREMIERA), 12, 13 listopada

MEN’S TALK to odpowiedź na zjawisko mensplaningu, w którym to mężczyźni wyjaśniają świat – przede wszystkim kobietom i mniejszościom seksualnym. Spektakl Grupy Kalifornia to próba uchwycenia kondycji pokolenia, dla którego świat, a w tym jego dotychczasowe normy i ograniczenia stają się niewystarczające i zwyczajnie nieprawdziwe. Dla tego pokolenia płeć nie jest ograniczeniem, a w subwersywnym, genderowo-queerowym kontekście może redefiniować się jako wartość i inspiracja. Świadomość wyświechtania znaczeń nie zwalnia nas z poszukiwania odpowiedzi na pytanie czym jest męskość, jak buduje się tożsamość i czy potrzebne jest do tego oparcie w autorytetach. Mężczyźni objaśniają świat sobie i ze sobą.

Olimp Teatr Collegium Nobilium

OLIMP, reż. Wojciech Kościelniak, 17, 18, 19 listopada

OLIMP bazuje na antycznym tekście ODYSEI, ale w dosłownym, adaptacyjnym znaczeniu nią nie jest. Poszczególne wątki, miejsca akcji, a nawet relacje łączące bohaterów zostały zmodyfikowane. Wszystko w celu sprostania wymogom specyfiki przedstawienia dyplomowego i próby twórczego spojrzenia na epos Homera z dzisiejszej perspektywy.

ODYSEJA w oryginale jest baśnią, pełną fantastycznych lądów, istot, przygód i zjawisk. Dzięki technikom komputerowym wszystkie te nadprzyrodzone cuda można zobaczyć na ekranie. Pomimo oswojenia popkulturowych potworów, prawdziwy lęk pozostał, a może jest większy niż kiedyś. Czy nie dlatego, że coraz trudniej odkryć nam samych siebie? A przecież drugi człowiek i demony, które w nim mieszkają, jednocześnie nas ciekawią i budzą lęk. Nowe lądy okazują się być miejscami w wyobraźni, potężni i mściwi bogowie zamieszkują religie i politykę, a niebiańsko piękne boginie kuszą z reklam i portali społecznościowych.

Zobacz również: Olimp – recenzja spektaklu. Muzyczna ekstaza w antycznym stylu

Chcę mieć serce spokojne Teatr Collegium Nobilium

CHCĘ MIEĆ SERCE SPOKOJNE, reż Anna Sroka-Hryń, 26, 27 listopada

Anna Grochowska zaprasza na swój wzruszający recital Chcę mieć serce spokojne. W październiku wzbudził on zachwyt wśród widzów, czemu nie można się dziwić, ponieważ wykonawczyni ma wspaniały głos. Recital „(…) to krótka muzyczna opowieść o miłości i wojnie. Ponadczasowe treści poezji powstańczej w jazzowych aranżacjach przeplatają się z utworami Kory Jackowskiej, Jonasza Kofty i Edyty Bartosiewicz, malując możliwie najczulszy pejzaż”.

Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru muzycznego, tańca i performansu a także muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Sama tańczy, improwizuje i performuje. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach. (ig: @kinga_senczyk)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze