Swamp Thing – twórca Logana wyreżyseruje nową ekranizację DCU?

James Mangold prowadzi rozmowy z szefostwem DC.

James Gunn i Peter Safran z końcem stycznia wyjawili w końcu swój sekretny plan odbudowy filmowo-serialowego uniwersum DC Comics. A przynajmniej jego pierwszy etap. Poznaliśmy między innymi najważniejsze produkcje, które zadebiutują w najbliższych latach. Wśród nich są nowe wersja Supermana oraz Batmana. Ostatnia z zapowiedzianych produkcji to film Swamp Thing, czyli kolejna ekranizacja komiksów o Potworze z Bagien.

Zobacz również: The Brave and The Bold – nowy projekt z Batmanem i Robinem

Jak podaje The Hollywood Reporter, rozmowy z szefostwem DC w sprawie objęcia stanowiska reżysera filmu Swamp Thing prowadzi sam James Mangold, twórca m. in. takich hitów jak Logan czy Le Mand ’66. Chociaż wciąż rozmowy są na wczesnym etapie i nie mamy żadnego potwierdzenia, Mangold udostępnił na twitterze klimatyczny post, który dodatkowo podgrzał atmosferę. Post został powielony przez samego Gunna, co może sugerować, że Mangold jest poważnie brany pod uwagę w kwestii castingu na reżysera.

Pierwszy rozdział nowego DC Universe nosi nazwę Gods and Monsters (Bogowie i Potwory), jak twierdzą dwaj szefowie DC Studios. Fani DC Universe powinni rozpoznać ten tytuł, ponieważ został on również użyty jako podtytuł do animowanego filmu Justice League w reżyserii Sama Liu. James Gunn i Peter Safran powiedzieli dziennikarzom, że ich wizja dla DC Universe obejmuje zablokowane scenariusze i ujednoliconą fabułę w ramach projektów filmowych, telewizji, animacji i gier wideo. Twórcy wyjaśnili, że DC Universe może przywrócić elementy z poprzednich instalacji DC, co oznacza, że ich ośmioletni plan nie jest pełnym rebootem.

Shazam! Fury of the GodsThe FlashBlue Beetle oraz Aquaman and the Lost Kingdom są obecnie na różnych etapach postprodukcji w Warner Bros. Discovery. Wszystkie cztery filmy DC Universe mają trafić do kin w 2023 roku. Czy postacie z tych filmów pojawią się w nowym DCU? To wiedzą tylko Gunn i Safran.

Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze