Przygody Koziołka Matołka – premiera w Teatrze Polskim

Przygody Koziołka Matołka wg Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza to kolejna premiera Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Spektakl w ramach programu Teatr Polski Dzieciom reżyseruje Maksymilian Rogacki. Premiera 3 marca.

Niestrudzony. Nieustępliwy. Uparty. Koziołek Matołek. Zapraszamy na pełną niezwykłych perypetii, niebezpieczeństw oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji historię dzielnego warszawskiego podróżnika, który gotów jest przemierzyć morza i oceany, azjatyckie dżungle, gorące piaski pustyni oraz topniejące na naszych oczach lody Arktyki, by dotrzeć do mitycznego Pacanowa. Odnalezieni w zakamarkach Teatru Polskiego zapomniani wędrowni kuglarze zabiorą Was na wyprawę przez wszystkie kontynenty, by pomimo czyhających na każdym kroku zagrożeń odnaleźć odpowiedź na pytanie o sens życiowej, a także artystycznej, wędrówki.

Zobacz również: Nasze miasto – recenzja spektaklu

Przygody Koziołka Matołka to poetycka opowieść Kornela Makuszyńskiego o naiwnym szczęściu, zilustrowana przez Mariana Walentynowicza. To pozycja, która od lat uchodzi nie tylko za klasykę polskiej literatury dla dzieci, ale także jest uważana za zjawisko prekursorskie w dziejach komiksu.

Obsada: Marta Alaborska, Eliza Borowska, Marcin Jędrzejewski, Jakub Kordas, Dominik Łoś, Maksymilian Rogacki.

Premiera: 3 marca 2023 roku.

Przygody Koziołka Matołka
Fot. Karolina Jóźwiak
Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru muzycznego, tańca i performansu a także muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Sama tańczy, improwizuje i performuje. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach. (ig: @kinga_senczyk)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze