Nowy Spartakus zapowiedziany!

Platforma Starz ogłosiła w czwartek, że pracuje nad nową odsłoną z serii Spartakus. Na pokładzie oryginalny twórca franczyzy.

Starz bierze się ponownie za serię Spartakus, a Steven S. DeKnight, który pracował przy pierwszej wersji również i teraz jest na pokładzie jako showrunner. Według Starz, quasi-reboot „odkryje niezbadane terytorium i nowe podróże kultowych postaci z oryginalnej serii”. Osadzony po klęsce Spartakusa i jego zbuntowanej armii, Spartakus 2.0 „przedstawi nową opowieść o zdradzie, oszustwie i krwi rozgrywającą się pod złowrogim cieniem Rzymu”.

Zobacz również: Najlepsze horrory w historii

Oryginalny sezon Spartakusa, Krew i Piach rozpoczął się w Starz w 2010 roku z Andym Whitfieldem w roli tytułowej. Po śmierci Whitfielda na raka w 2011 roku, Liam McIntyre wcielił się w główną rolę w dwóch kolejnych sezonach: Zemsta i Wojna Potępionych. Sześcioodcinkowa seria prequeli, Spartakus: Bogowie Areny, emitowana była między sezonami 1 i 2.

Tak prezentuje się oficjalny komentarz twórców:

Minęło ponad dziesięć lat, odkąd Spartakus zachwycił międzynarodową publiczność i jesteśmy podekscytowani możliwością ponownego wyobrażenia sobie i rozszerzenia tego porywającego, pełnego akcji dramatu dla naszych dzisiejszych widzów” – powiedziała w oświadczeniu Kathryn Busby, prezes ds. programów oryginalnych w Starz. „Spartakus głęboko zainteresował fanów, którzy nie mogą się doczekać jego powrotu, i nie możemy się doczekać współpracy ze Stevenem nad tym ekscytującym, kolejnym rozdziałem.

Zobacz również: „Typowy oscarowy film”, czyli właściwie jaki? 

SPARTAKUS
Fot. Materiały prasowe

DeKnight dodał:

To niesamowity zaszczyt być zaproszonym do powrotu do świata Spartakusa i spotkać się z nieokiełznanym kreatywnym wsparciem ze strony moich kolegów ze Starz i Lionsgate. Razem stworzymy coś naprawdę wyjątkowego i niezwykłego w następnym rozdziale tej epickiej historii.

Nie jest jasne, czy któraś z gwiazd oryginalnej serii powróci do nowej serii.

Źródło: Collider

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze