Pluto otrzyma adaptację anime

Na podstawie cenionej na świecie mangi Naokiego Urasawy powstanie anime. Dowiedzieliśmy się tego z kilkuminutowej zapowiedzi, którą udostępnił Netflix.

Temat potencjalnej adaptacji Pluto znany był w środowisku fanów japońskiej animacji od kilku lat. Jak się właśnie okazało, pomoc w realizacji projektu zapewni Netflix. Platforma streamingowa zajmie się międzynarodową dystrybucją serii. Dlatego to na jej kanale w serwisie YouTube pojawiła się pierwsza zapowiedź serii. Możecie ją obejrzeć poniżej.

PLUTO to opowieść bazująca na jednym z najbardziej znanych dzieł Osamu Tezuki – Atom Żelaznoręki, współczesnej historii Pinokia, w której rolę drewnianego chłopca odgrywa robot. Tytułowy Atom stał się popkulturową ikoną. Na całym świecie można kupić różne gadżety z nim związane, a w Hollywood wyprodukowano film bazujący na jego przygodach. Jednak to nie on jest głównym bohaterem PLUTO. Historia skupia się na postaciach drugoplanowych, głównie robotach zastanawiających się nad swoim człowieczeństwem, efektem czego jest opowieść duchem bliższa Łowcy Androidów niż bajce pt. Pinokio.

Zobacz również: Monster – docenione, ale niepopularne arcydzieło

Powyższy opis pochodzi ze strony wydawnictwa Hanami, które wydało całą mangę Urasawy w Polsce. Najbardziej zainteresowani mogą zakupić poszczególne tomy na ich stronie. Na anime nie trzeba będzie jednak długo czekać, ponieważ według zapowiedzi ma ono zadebiutować jeszcze w tym roku. Jesteście zainteresowani?

Paweł Treichel

Człowiek miliona pasji, który nie może zdecydować się na jedną. Z popkultury najwięcej ma wspólnego ze Spider-Manem i całym uniwersum Marvela, jednak ciągle poszerza swoje horyzonty (ostatnio wypłynął na morze mang i anime). Ponadto fan wszystkiego, co ma stronę na Wikipedii :D

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze