Lilo i Stitch – Zach Galifianakis w obsadzie aktorskiej wersji filmu

Dean Fleicher-Camp, reżyser nominowanej w tym roku do Oscarów animacji Marcel Muszelka w różowych bucikach, wyreżyseruje nowy projekt dla Disney+. To aktorską wersja kultowego Lilo i Stitcha.

Hollywood Reporter podaje, że Zach Galifianakis podpisał kontrakt, aby zagrać jedną z głównych ról w aktorskiej wersji popularnej animacji z 2002 roku Lilo i Stitch. Szczegóły, która z głównych ról miałaby to być są na razie objęte ścisłą tajemnicą. Pogłoski sugerują że będzie to Jamba lub Plikley. Wiadomo, że studio wciąż poszukuje aktorek, które miałby wcielić się w Lilo oraz jej starszą siostrę Nani.

Fot. Zach Galifianakis

Scenariusz do produkcji napisał Chris Kekaniokalani Bright, znany między innymi z Vaiany: skarbu oceanu. Producentami zostali Dan Lin oraz Jonathan Eirich z Rideback (mają na swoim koncie produkcje m.in. Aladdina oraz Sherlocka Holmesa Guya Ritchie’ego czy filmy z serii Lego). Producentem wykonawczym projektu jest Ryan Halprin (znany przede wszystkim z produkcji filmów z serii Lego) również z ramienia Rideback.

Zobacz również: Gra Fortuny – recenzja filmu. Przekręt kołem się toczy

Historia w Lilo i Stitch rozgrywa się na Hawajach. Mała dziewczynka Lilo przygarnia psa Stitcha, który jest tak naprawdę niszczycielskim kosmitą i sieje zniszczenie na wyspie. Stitch początkowo wykorzystuje Lilo, aby ukryć się przed kosmicznym pościgiem. Jednak wkrótce dzięki magicznej mocy „ohany”, czyli rodziny, Stitch odkrywa, że zależy mu na dziewczynce, a najważniejszą wartością staje się dla niego właśnie rodzina.

 

Przyjęcie roli w Lilo i Stitchu to dla Zacha Galifianakisa powrót na duży ekran od czasu Słonecznej nocy z 2019 roku. Aktor przez wiele lat był obecny na dużym ekranie, a największą popularność zapewnił mu udział w komediach z serii Kac Vegas.

Katarzyna Jarczak

Tiara przydzieliła ją do Slytherinu. Kocha kino skandynawskie, a w szczególności duńskie. Do tego stopnia, że postanowiła się nauczyć tego języka. Jej celem jest przeczytanie manifestu Dogme 95 w oryginale. Dzień bez obejrzenia filmu lub odcinka serialu uważa za stracony. Uwielbia festiwale filmowe. Uprawia pole dance, a od niedawna gra na perkusji. W wolnych chwilach czyta książki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze