Witchfire otrzymało nowy zwiastun rozgrywki

Twórcy Witchfire podczas IGN Fan Fest 2023 postanowili udzielić nam paru dodatkowych informacji o mechanice walki w ich nadchodzącej produkcji.

The Astronauts skupiło się przede wszystkim na jednej broni występującej w Witchfire – pistolecie Hunger. Adrian Chmielarz, dyrektor kreatywny studia, na jego przykładzie wyjaśnia nietypową mechanikę dodaną do ich gry. Bronie palne oczywiście strzelają też normalnie, aczkolwiek na tym ich potencjał się nie kończy. Każdą z nich można bowiem specjalnie naładować dodatkową energią, zadając przed przeładowaniem odpowiedni rodzaj obrażeń przeciwnikom. W wypadku Hungera chodzi konkretnie o trafienia krytyczne – dostaniemy tyle podkręconych magią kul, ile ustrzelimy critical hitów, zanim trzeba będzie wymienić magazynek. I analogicznie działać będą również pozostałe bronie naszego łowcy czarownic.

Zobacz również: PERISH – recenzja gry. Do Czyśćca i z powrotem

Witchfire to pierwszoosobowa strzelanka rougelite w stylu dark fantasy. Wyposażony w dziwne bronie i zakazaną pogańską magię, zapoluj na potężną wiedźmę dzierżącą klucz do twojego zbawienia. Żeby jednak się do niej dostać, musisz wpierw przedrzeć się przez chroniącą ją widmową armię. Tylko w ten sposób możesz odzyskać artefakt, który w końcu przechyli szalę wojny na korzyść ludzkości.

Źródła: Epic Games Store, Youtube

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze