Resident Evil 4 Remake powróci z trybem najemnika i wersją demo

Świeże spojrzenie na Resident Evil 4 Remake zostało ujawnione podczas PlayStation Showcase w czwartek. Pokazując nowe sekwencje fabularne, których nie było w oryginalnej wersji. Zwiastun potwierdził również powrót bardzo wymagającego trybu najemnika i zapowiada wydanie specjalnego demo gry w niedalekiej przyszłości.

Główną różnicą między pokazanym tutaj oryginałem a remake’iem jest zwiększona obecność Luisa Serry, biologa, który wcześniej miał tylko około 10 minut czasu ekranowego.  To wpłynęło na ograniczone możliwości nawiązania więzi z głównym bohaterem, Leonem Kennedym. Nowy zwiastun potwierdza, że ​​Luis będzie teraz towarzyszył Leonowi przez kilka etapów gry, a nie tylko ten, w którym obaj zostają porwani. Ma to na celu uczynienie go pełnoprawnym towarzyszem podróży.

Zobacz również: IEM 2023 – relacja z wydarzenia. Jest e-sport? Jest impreza!

Pokazano starych wrogów z oryginalnego tytułu, w tym masywnego El Gigante, który jest co najmniej cztery razy większy od Leona. W grze pojawią się również przerażające Chainsaw Sisters. Ujawniono również nowe wersje przygotowane z myślą o nowej generacji Jacka Krausera i Osmunda Saddlera czyli duetu głównych antagonistów. Co więcej, epizod z wózkiem kopalnianym z oryginalnej gry, w którym Leon strzela do wrogów podczas jazdy na automatycznym wagonie kolejowym, został znacznie rozbudowany w remake’u.

Jest to teraz sekwencja wypełniona dodatkowymi przerywnikami filmowymi i fabularnymi. Zapewniając w ten sposób bardziej wciągające i wywierające wrażenia doświadczenie niż w pierwowzorze sprzed lat. Tryb Najemnika to dobrze znana powtarzająca się minigra z serii Resident Evil. Jej rozgrywka i cele zmieniają się w każdej nowej iteracji. Głównym celem jest natomiast zdobycie jak najlepszego wyniku poprzez wyeliminowanie jak największej liczby wrogów w określonym czasie.

Zobacz również: Dead Space – recenzja gry. Tylko remake i aż remake

W Resident Evil 4 celem było pokonanie jak największej liczby wrogów, zanim przybędzie helikopter ewakuacyjny w fikcyjnym scenariuszu, w którym gracz był najemnikiem. Tryb obejmował pięć różnych grywalnych postaci, z których każda miała własne atrybuty i ataki w zwarciu. Jednak nadchodzący remake, podobnie jak Resident Evil Village, może uzupełnić tryb o nowe postacie i wrogów.

Zgodnie z podanymi informacjami, tryb najemnika będzie dostępny dla właścicieli remake’u jako darmowe DLC po premierze. Jeśli chodzi o demo, ukaże się ono zarówno na konsolach PlayStation 4, jak i PlayStation 5. Resident Evil 4 Remake zadebiutuje 24 marca na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S i PC.

Tymoteusz Łysiak

Entuzjasta popkultury, który najpewniej zamiast kolejnego "Obywatela Kane" wolałby w kinie więcej produkcji w stylu "Toksycznego mściciela". Fan dziwności, horroru, praktycznych efektów, kociarz, psiarz i miłośnik ludzi. W grach lubujący się w satysfakcjonującym gameplay'u. Życie teatrem absurdu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze