Lies of P otrzymało przybliżoną datę premiery

Nowa gra RPG od Round8 Studio sprawi, że Pinokio nie będzie kojarzył się nam wyłącznie z sympatycznym chłopcem-pajacykiem. Lies of P to mroczna adaptacja powieści Collodiego, w której wcielimy się w jej głównego bohatera. Niedawno poznaliśmy przybliżoną datę premiery. 

Lies of P to projekt koreańskiego studia Round8. Zapowiada się na RPG typu soulslike porównywalny z takimi tytułami jak Bloodborne. Gra ma być luźną adaptacją powieści Pinokio autorstwa Carla Collodiego i cechować się mroczniejszym klimatem. Pokierujemy w niej ożywioną mechaniczną lalką o imieniu Pinokio. Nasz bohater budzi się na opuszczonej stacji kolejowej i znajduje przy sobie notatkę, z której wynika, że musi odnaleźć pana Geppetta – swojego ojca i twórcę. Chcąc poznać odpowiedzi na dręczące go pytania, Pinokio wyrusza w podróż po ulicach niegdyś pięknego miasta Krat, obecnie przepełnionego szaleństwem i niewypowiedzianym horrorem. Po drodze przyjdzie mu zmierzyć z licznymi przeciwnikami.

Zobacz również: PERISH – recenzja gry. Do Czyśćca i z powrotem

Lies of P
Lies of P / Steam

Kluczowym elementem gry Lies of P są tytułowe kłamstwa. Im częściej bohater mówi nieprawdę, tym więcej punktów człowieczeństwa uzyskuje. Przez to zaś stopniowo traci możliwość korzystania ze specjalnych zdolności mechanicznej lalki. Wypowiadane kłamstwa wpłyną również na to, jakie zadania proceduralne przyjdzie nam wykonywać, jak również na samo zakończenie fabuły. Jako że mamy do czynienia z RPG akcji, możemy spodziewać się dynamicznych starć, w których wykażemy się zręcznością, refleksem i spostrzegawczością. Ponadto producenci oddadzą do naszej dyspozycji szereg broni i czarów, a także zasoby, z których wytworzymy swój własny oręż. Dzięki zamieszczonym w sieci materiałom możemy przyjrzeć się temu, jak będzie wyglądała cała rozgrywka.

Ukończenie gry zajmie około 30 godzin, a przejście wszystkich zadań dodatkowych i szczegółowe poznanie historii Pinokia około 60-70 godzin. Dyrektor projektu, Ji Won Choi ujawnił w wywiadzie, że Round8 Studio rozważa już sequel przygód Pinokia. Nie wiadomo tylko czy będzie to dodatek do Lies of P, czy może pełnoprawna gra. Wiele zależy od tego, z jakim odbiorem spotka się ten RPG. Lies of P będzie dostępne na PC, PS5 i XCX. Przybliżona data premiery to sierpień 2023.

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze