Sherlock Holmes 3 – Guy Ritchie o przyszłości projektu

Guy Ritche, reżyser dwóch ekranicacji przygód znanego detektywa skomentował od kogo zależy czy powstanie Sherlock Holmes 3.

Reżyser, podczas promocji jego ostatniego filmu, Gra Fortuny w wywiadzie z serwisem Collider został zapytany o zwieńczenie trylogii o bohaterze powieści Arthura Conan Doyla, czyli filmu Sherlock Holmes 3. Rozmowa dotyczyła przyszłości projektu i tego od kogo zależy jego powstanie. Reżyser odpowiedział:

Cóż, szczerze mówiąc, zostawiłem to Robertowi [Downeyowi Jr.]. Robert chciał być za to odpowiedzialny. Piłka jest po jego stronie, więc to on odpowiada za scenariusz, za całość. Wycofałem się z projektu dopóki nie nadejdzie czas, żebym się w to ponownie zaangażował.

Zobacz również: Gra Fortuny – recenzja filmu 

SHERLOCK HOLMES 3
Fot. Kadr z filmu Sherlock Holmes

Antologia Sherlock Holmes z Robertem Downey Jr. zakończyła się w 2011 roku. Fani czekają na zwieńczenie trylogii od ponad 10 lat, gdy Warner Bros ogłosiło planowany sequel. Mimo starań wielu scenarzystów i powstaniu kilku zarysów fabuły, projekt stanął w miejscu. W 2019 roku Guya Ritchiego na stanowisku reżysera zastąpił Dexter Fletcher, odpowiadający za m.in. Bohemian Rhapsody. Pandemia koronawirusa ponownie opóźniła prace nad produkcją. Same zdjęcia miały rozpocząć się pod koniec 2022 roku, jednak nic na ten temat nie wiadomo.

Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze