Bovska – premiera albumu Dzika

Dzika to zupełnie nowa Bovska! Premierowe wydawnictwo artystki to album będący świadectwem wielkiej przemiany.

Album Dzika, zawierający 12 utworów, to płyta o kobiecie i wokół kobiety. Ukazuje świat z bardzo kobiecej perspektywy. Jest o jej energii, sile, ciągłej cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na świat, na miłość, na emocje. Skupiona, jak zawsze u Bovskiej, wokół delikatnej tkanki tego, co trudno opisać słowami, a co świetnie potrafi zmieścić się w piosence. Bovska przeszła przemianę od ostatniego albumu Sorrento. Słuchać to w tekstach, których jest autorską i muzyce, którą współtworzyła wraz z producentem albumu Archie Shevsky’m.

Zobacz również: Gorillaz – Cracker Island – recenzja płyty

Tytułowy utwór Dzika jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji. Utwór dotyka intymności jaką tworzymy sami ze sobą. Dzika dziewczynka uosabia spontaniczność, instynkt, głębokie odczuwanie rzeczywistości.

Od momentu wydania singla Dzika, ukazały się jeszcze Bałtyk, Iskry, Wielka Cisza i bonusowe na płycie Barometr oraz System error. Obraz do utworu Wielka cisza otrzymał nagrodę za teledysk w kategorii 'ważny przekaz’. Wraz z Filipem Skrońcem Bovska zrealizowała też film dokumentalny pt. Iskry – dokument o kobiecości.

Zobacz również: Punky Reggae live – relacja z koncertu

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze