The Expanse: A Telltale Series z nowym zwiastunem

Ponowie przypomina nam o sobie seria książek The Expanse. Po serialu doczekała się również swojej gry video. Jej współtwórcą jest dobrze znane fanom przygodówek studio Telltale Games. Od czasu do czasu udostępnia różne materiały z produkcji, zaś ostatnio wypuściło nowy zwiastun. 

The Expanse to popularny cykl powieści science – fiction w konwencji space opery napisany przez Jamesa S.A. Coreya. Jego akcja rozgrywa się w odległej przyszłości, w której ludzkość zasiedliła Układ Słoneczny – Marsa, Księżyc, Pas Asteroid i inne planety. W samej fabule nie brakuje intryg, rywalizujących ze sobą frakcji, pełnych sekretów korporacji, politycznych przepychanek czy kosmicznych bitew i pościgów. Ogólnie seria ma podobny klimat co Star Trek. W Polsce książki pod nazwą Ekspansja wydało wydawnictwo Mag. Na podstawie The Expanse powstał również serial który możemy obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

Zobacz również: Andor – recenzja serialu. Jak się powinno kręcić prequele

The Expanse
The Expanse: A Telltale Series / Telltale

Studio Deck Nine (Life is Strange: True Colors i Life is Strange: Before the Storm) od pewnego czasu współpracuje z Telltale Games (Batman: The Telltale Series, The Walking Dead: A Telltale Games Series) nad stworzeniem narracyjnej gry przygodowej osadzonej w uniwersum The Expanse. Z udostępnionych do tej pory materiałów wiemy że jej protagonistką jest dobrze znana fanom serii, Camina Drummer. W momencie rozpoczęcia historii służy ona jako oficer na pokładzie statku Artemis. Czeka ją wiele wyzwań, w tym bunt załogi, z którymi będzie musiała sobie poradzić. Podczas gry będziemy eksplorować otoczenie, prowadzić rozmowy z innymi postaciami i podejmować decyzje, które wpłyną na przebieg całej fabuły. Rozgrywkę urozmaicą nam również okazjonalne wyzwania zręcznościowe i logiczne. Biorąc pod uwagę popularność książek i serialu, The Expanse: A Telltale Series ma szansę okazać się sukcesem, a zarazem stać się szansą dla Telltale Games na wielki powrót na rynek.

Producenci zaprezentowali kolejny zwiastun na którym możemy zobaczyć jak będzie wyglądała gra. Premierę przewiduje się na sierpień 2023.

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze