Najlepsze piosenki Pentatonix

Przed wami zestawienie najlepszych piosenek Pentatonix i składanek wykonanych wyłącznie za pomocą głosów pięciorga wokalistów. Co myślicie, kiedy słyszycie nazwę Pentatonix albo słowo a capella? Jak to, tak śpiewać bez muzyki? Bez solówek gitarowych i pianina, same głosy wokalistów? Kiedy myślę o grupie Pentatonix, to widzę zespół, który wyniósł muzykę a capella na wyżyny, podbił listy przebojów i wygrał trzy nagrody Grammy. Przeglądnijmy więc najlepsze piosenki Pentatonix.


Spodobało Ci się nasze zestawienie?

Zobacz również:

Najlepsze piosenki motywacyjne

Najgorsze filmowe sequele

Najlepsze albumy 2023 roku 

Ranking seriali MCU

Najlepsze filmy muzyczne


Daft Punk


Listę najlepsze piosenki Pentatonix otwiera pierwsza piosenka, która przyniosła zespołowi nagrodę Grammy. Utwór składa się z fragmentów najbardziej popularnych piosenek francuskiego duetu Daft Punk. W moich oczach piosenka idealna. Przeskoki do kolejnych fragmentów są idealnie wymierzone, dynamika nie upada ani na moment, a całość sprawiła, że zaczęłam słuchać Daft Punk.


90s Dance Medley


Kolejna składanka, tym razem z tanecznych hitów lat 90, wykonanych przez różne zespoły. Świetnie dobrany zestaw gra na naszej nostalgii i przypomina lecące w radiu klasyki. Choć wyraźnie słychać tu przeskoki z piosenki na piosenkę, to ostateczny efekt wręcz zmusza do tańca.


Bohemian Rhapsody


Idąc tropem klasyków, cover przeboju Queen jest pozycją, której nie da się pominąć. Pamiętacie, jak upominałam się o solówki gitarowe w muzyce a capella? Otóż, w tej piosence taka solówka jest. Wykonana oczywiście nie na gitarze, ale wyłącznie za pomocą głosu Mitcha Grassi.


The Sound of Silence


Przebój duetu Simon & Garfunkel doczekał się ogromnej ilości coverów, co wyróżnia więc wykonanie Pentatonixa? Aranżacja zespołu jest tak przejmująca i pełna napięcia, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. To cover, który porywa właśnie dlatego, że skupiamy się na głosach artystów.


Hallelujah


To z kolei jest piosenka, która ma tyle wersji, ile jest ludzi nucących ją pod nosem. Wręcz trudno się przed nią uchować i jest to też piosenka, która skierowała uwagę na Pentatonix. Pozostaje jednym z ich najbardziej rozpoznawalnych utworów i w tym momencie na ponad 700 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze piosenki Pentatonix na następnej stronie!


Strony: 1 2 3

Anna Baluta

Dużo czyta, a jeszcze więcej ogląda, a na dodatek o tym pisze. Zwiedza światy fantasy i lubi kultowe sitcomy. Między serialami studiuje i poznaje amerykańską kulturę i popkulturę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze