Krew i Popiół – Amazon zekranizuje bestsellerową powieść Jennifer L. Armentrout.

Jak podaje Hollywood Reporter, Amazon razem ze studiem Chaotic Good, po Pierścieniach Władzy oraz Kole Czasu, weźmie na warsztat kolejny hit fantasy. Showrunnerką produkcji została Anne Cofell Saunders.

Krew i popiół to bestsellerowa seria powieści autorstwa Jennifer L. Armentrout. Bohaterką jest Poppy, Panna, która wiedzie życie pełne samotności. Nie może być dotykana, tylko nieliczni mogą z nią rozmawiać czy zobaczyć jej twarz. Jej jedynym przeznaczeniem jest przygotowanie do rytuału Ascendencji, który ma zapoczątkować nową erę. Serię docenili również polscy czytelnicy. Krew i popiół, wydane u nas przez You&YA, zostało nominowane do nagrody Bestsellerów Empiku w kategorii Young adult.

Zobacz również: Piąty Kier – recenzja książki. Realność czy fikcja? Oto jest pytanie…

Anne Cofell Saunders, showrunnerka nadchodzącej ekranizacji, pracowała jako scenarzystka i producentka przy uwielbianym The Boys, Star Trek: Discovery czy kultowym Battlestar Galactica. Jak sama przyznaje:

Nie mogłabym być bardziej zaszczycona niż możliwością przeniesienia niesamowitej serii Jennifer Armentout Krew i popiół na ekran. Jennifer stworzyła porywający świat przepełniony napięciem i pasją.

Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze