System Shock Remake trafi na PC dopiero pod koniec maja

Trzydziestego, tak konkretnie. A na konsole jeszcze później. 

Premiera System Shock Remake, pierwotnie planowana na marzec, została przesunięta na 30 maja 2023 roku. Dopięcie gry w poprzednim terminie okazało się dla Nightdive Studios niewykonalne. Co więcej, termin ten odnosi się wyłącznie do wersji pecetowej – gracze konsolowi muszą poczekać jeszcze dłużej. Ile dokładnie? Jak wynika z nowego wpisu na Steamie, deweloper sam nie wie. Ale jak się dowie, to ponoć da znać. Pozostaje nam więc chyba tylko czekać, aż faktycznie to zrobi i liczyć, że więcej obsuw już nie będzie.

Zobacz również: PERISH – recenzja gry. Do Czyśćca i z powrotem

System Shock to pełnoprawny remake przełomowego oryginału z 1994 roku, łączący kultową rozgrywkę z zupełnie nową grafiką HD, zaktualizowanym sterowaniem, przerobionym interfejsem oraz zupełnie nowymi dźwiękami i muzyką. Głosu SHODAN użyczyła nawet ta sama aktorka głosowa, wcielając się w rolę jednej z najbardziej kultowych antagonistek w historii gier. Doświadcz odrodzenia jednej z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych gier, jakie kiedykolwiek stworzono.

Zamawiając wersję pecetową w przedsprzedaży na Steam, GOG lub Epic Games Store, gracze otrzymają w gratisie System Shock 2: Enhanced Edition – po jej premierze, rzecz jasna. Oprócz komputerów osobistych gra zmierza również na PlayStation 4/5, Xbox One i Series S/X.

Źródło: Steam

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze