Kot w butach: Ostatnie życzenie już 6 kwietnia na DVD i Blu-ray!

Po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat studio DreamWorks Animation powraca do kultowego świata Shreka by opowiedzieć nową historię o uwielbianym Kocie w butach. Zabawna i przewrotna animacja śledzi losy awanturniczego kota, który u schyłku swojej pełnej przygód kariery staje przed wyzwaniem przewartościowania swojego życia. „Kot w butach: Ostatnie życzenie” już 6 kwietnia na Blu-ray™ i DVD. Dostępna będzie także kolekcja dwóch filmów na DVD: „Kot w butach” i „Kot w butach: Ostatnie życzenie”.

Kochany przez wszystkich, uwielbiający mleko, awanturniczy i nieustraszony Kot w butach powraca w nowej przygodzie i przekonuje się, że zamiłowanie do ryzyka odcisnęło na nim piętno. Zapominając się, zużył już osiem z dziewięciu żyć. Teraz chce je odzyskać, dlatego zapuszcza się do Czarnego Lasu, by odnaleźć mityczną Gwiazdkę Życzeń i przeżyć swoją najzuchwalszą przygodę. Mając już tylko jedno życie, będzie musiał ukorzyć się i poprosić o pomoc byłą partnerkę Kitty Kociłapkę. Po drodze dołączy do nich gadatliwy i wesoły piesek Perro. Tej trójce bohaterów wciąż będą deptać po piętach najstraszniejsze baśniowe postaci, w tym Złotowłosa i Trzy Misie.

Zobacz również: Najlepsze filmy animowane dla dzieci

„Kot w butach: Ostatnie życzenie” to kontynuacja nominowanej do Oscara® animacji z 2011 roku. Sama zaś postać Kota pojawiła się po raz pierwszy w filmie „Shrek 2” w 2004 roku. Od tej pory jest uwielbiana za swoje awanturnicze usposobienie, odwagę i cięty język, co sprawiło, że Kot pojawił się już w każdym kolejnym filmie o przygodach Shreka, a teraz doczekał się także drugiego własnego filmu pełnometrażowego.

W poprzednim filmie poznaliśmy Kota w butach jako pyszałkowatego poszukiwacza przygód, dumnie mruczącego o swojej niezwykłej zdolności do ratowania świata i pławiącego się w uwielbieniu, jakie mu to przynosiło. Teraz spotykamy go 11 lat później, kiedy arogancko budząc się po swojej ósmej śmierci, zdaje sobie sprawę, że zostało mu tylko jedno, ostatnie życie. Kot w jednym momencie zmienia się nie do poznania. Zastanawia się, czy na zawsze stracił swój czar… a wraz z nim samą esencję tego, co czyni go Kotem w butach.

Zobacz również: The Last of Us – recenzja serialu. Co łączy adaptację od HBO z Silent Hill?

To wydawało się świetnym punktem wyjścia dla tej postaci – ­mówi prezes DreamWorks Animation, Margie Cohn. Kim jest Kot, jeśli nie może być tym epickim poszukiwaczem przygód, który śmieje się w obliczu niebezpieczeństwa? Teraz, kiedy po raz pierwszy poczuł strach, czy będzie w stanie go przezwyciężyć, aby odzyskać swój czar?

Kot w butach staje w obliczu prawdziwego kryzysu egzystencjalnego, a jedyną skuteczną metodą wyjścia z niego okazuje się odnalezienie nowego celu – cienia nadziei. Tę nadzieję daje mu obietnica Gwiazdki Życzeń, która może przywrócić mu wszystkie stracone życia. Ale żeby móc poprosić ją o spełnienie życzenia, Kot będzie musiał zebrać się w sobie i stanąć do rywalizacji z innymi awanturnikami, którzy wyruszają do Ciemnego Lasu na poszukiwanie mitycznej Gwiazdki.

Film „Kot w butach: Ostatnie życzenie” zadebiutował w kinach 6 stycznia. W Polsce zobaczyło go 2,5 miliona widzów. Już 6 kwietnia ukaże się na Blu­‑ray™ i DVD. Dostępna będzie także kolekcja dwóch filmów na DVD: „Kot w butach” i „Kot w butach: Ostatnie życzenie”.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze