Wieczornik – debiutancki singiel zespołu

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka Wieczornik, pierwszy singiel z debiutanckiej płyty zespołu Wieczornik, która ukaże się jesienią tego roku.

Wieczornik to pierwszy singiel zespołu o tej samej nazwie, zapowiadający płytę o tym samym tytule, a więc tytułowy imiennik-manifest tego projektu. To wycieczka za miasto i jednocześnie wyprawa w głąb siebie. Głos, fortepian, gitara akustyczna, kalimba i wiolonczela wciągają słuchacza do bujnego ogrodu pełnego tajemniczych szelestów, barwnych kwiatów, niepokojących odgłosów i oszałamiająco pachnących ziół, by pośród niego odnalazł dom… we własnym wnętrzu.

Zobacz również: Maisie Peters – The Good Witch – recenzja płyty

Wieczornik muzyką i słowami zaprasza do bycia blisko natury i siebie. Blisko nich i ich świata utkanego z mitów, baśni, fantazji, snów, impresji, zmysłowych doznań, emocji i wspomnień. Współtworzą go: Szymon Siwierski – fortepian i muzyka, Paulina Frąckowiak – gitara basowa, małe instrumenty i teksty, Aleksandra Samelczak – śpiew, Agnieszka Kowalczyk – wiolonczela oraz Łukasz Świętek – gitara. Gościnnie występuje duet Prahumira: Katarzyna Fiebiger – głos i gong oraz Mieszko Nowacki – handpan. Nie ma tu perkusji, ale jest puls – organiczny, podskórny i podziemny. To jak powrót do domu wczasach, gdy wszystko pędzi i huczy.

Źródło grafiki głównej: materiały prasowe // Flower Records 

Katarzyna Florczak

Lubi pisać, czytać, czasem coś namaluje. Zdarza jej się oglądać serial do piątej nad ranem. Fanka starych kryminałów, spaghetti carbonara i zachodów słońca nad morzem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze