FOS-ZOE – komiks o założycielu Ruchu Światło – Życie już dostępny

Panteon Górnośląski wydał komiks o ks. Franciszku Blachnickim pt. FOS-ZOE. To próba przedstawienia współczesnym językiem, czytelnym i atrakcyjnym dla młodych ludzi, historii kapłana i dzieła, jakie po sobie pozostawił. 

Komiks, zatytułowany FOS-ZOE (od nazwy Ruchu Światło Życie, pochodzącej od greckich słów: ΦΩΣ – czyt.: FOS, ΖΩΗ -czyt.: ZOE), to czterdziestostronicowa ilustrowana opowieść od zbuntowanym nastolatku, który poszukuje swojej drogi. Jego scenariusz napisali Angelika i Mateusz Olszewscy, a zilustrował Janusz Komorowski.

fos-zoe
Fot. okładka komiksu/materiały prasowe

Jak podkreśla Mateusz Olszewski

Ksiądz Blachnicki, będąc w Kościele, stale wychodził poza utarte schematy, wchodząc dzięki temu na drogę żywej wiary. Nie wiem, co weźmie sobie z tego odbiorca komiksu, ale mam wrażenie, że jest to dzieło, które może rzucić światło na to, że istnieje droga żywej wiary, i że każdy może znaleźć swoją drogę. 

Angelika Olszewska ma nadzieję, że komiks zachęci czytelników do samodzielnego, pogłębionego poznania życiorysu księdza Blachnickiego i pomoże im odnaleźć swoje miejsce w Kościele.

Zobacz również: JLA: Wieża Babel – recenzja komiksu. Wynaleziono dysleksję na lek

Aktualny moderator Generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek z uznaniem ocenił pomysł przedstawienia ks. Blachnickiego poprzez wplecenie jej w losy współczesnego, nastoletniego bohatera.

Taka propozycja przedstawienia księdza Blachnickiego bardzo mi odpowiada. Kilka istotnych faktów z jego niezwykłego życia zostało wplecionych w opowieść o duchowej przemianie zbuntowanego nastolatka. Sam pamiętam wiele podobnych sytuacji, kiedy chłopcy lub dziewczęta – podążając za swoimi ukochanymi – na oazowych spotkaniach odnaleźli drogę do Boga

– skomentował ks. Marek Sędek.

Komiks można kupić w sklepiku Panteonu Górnośląskiego – osobiście lub za pośrednictwem strony internetowej Komiks o ks. Blachnickim.

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze