Fleetwood Mac – album Rumours w wersji live

Kultowa płyta Fleetwood Mac Rumours ukaże się w wersji live. Na wydawnictwie znajdzie się 90 minut niewydanej dotąd muzyki.

W sierpniu 1977 roku Fleetwood Mac byli w szczytowej formie. W tym czasie Rumours był albumem nr 1 w Ameryce i był na dobrej drodze, aby stać się jednym z najlepiej sprzedających się w historii. Ostatecznie płyta rozeszła się w nakładzie ponad 40 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Wydawnictwo Rumours Live oddaje energię i emocje związane z pierwszym występem Fleetwood Mac w The Forum, 29 sierpnia 1977 roku. Prawie 90-minutowy występ zawiera wykonane na żywo piosenki z płyt Rumours oraz Fleetwood Mac – pierwszego multiplatynowego albumu grupy, który ukazał się w 1975 roku.

Materiał przez dziesięciolecia pozostawał niewydany. W końcu, w 2021 roku, koncertowa wersja Gold Dust Woman została dodana jako bonus do wydawnictwa Live: Deluxe Edition (reedycji koncertowego albumu z 1980 roku). Pozostałe siedemnaście utworów zarejestrowanych w The Forum nigdy nie ujrzało światła dziennego.

Zobacz również: Ben Howard – Is It? – recenzja płyty

 

8 września 2023 roku Rumours Live w końcu ukaże się w formacie cyfrowym oraz w wersjach 2CD i 2LP. Utworem promującym to wydanie jest naturalnie singiel Dreams, którego już teraz można słuchać w serwisach cyfrowych.

Na setlistę koncertu składają się niemal wyłącznie piosenki z Fleetwood Mac i Rumours – dwóch pierwszych albumów nagranych przez najnowsze wcielenie zespołu Micka Fleetwooda, Johna McVie i Christine McVie oraz najnowszych członków, Stevie Nicks i Lindseya Buckinghama. Jedynym ukłonem w stronę pozostałych dziewięciu albumów Fleetwood Mac było wykonanie Oh Well, rockowo-gitarowego arcydzieła wydanego pierwotnie w 1969 roku i napisanego przez założyciela zespołu, gitarzystę Petera Greena.

Obrazek główny: Mick Hutson/Getty Images


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Natalia Banaś

Nie umie pisać o sobie, bo zawsze zapomina coś o sobie dodać. Kobieta wielu zainteresowań i zajęć, ale popkultura zawsze pozostaje na jednym z pierwszych miejsc.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze