Zmarł William Friedkin

W wieku 87 lat zmarł amerykański reżyser, twórca legendarnego horroru Egzorcysta z 1973 roku oraz Francuskiego łącznika.

William Friedkin zmarł w swoim domu w Los Angeles. Informację o śmierci reżysera przekazał Stephen Galloway, dziekan Uniwersytetu Chapman  i przyjaciel żony Friedkina. Jako przyczynę śmierci podano niewydolność serca i powikłania związane z zapaleniem płuc.

Zobacz również: W powietrzu – recenzja serialu. Lepiej zapnijcie pasy

Friedkin rozpoczął swoją karierę reżyserską na początku lat 70. Jego pierwszym debiutem kinowym był musical Dobre czasy z 1967 roku, w którym wystąpili Cher i Sonny Bono. Mężczyzna wyreżyserował m.in. Jade, Żyć i umrzeć w Los Angeles, Fobia, Cena strachu, Zadanie specjalne czy Regulamin zabijania. Za najsłynniejsze filmy Friedkina uznaje się Egzorcystę oraz Francuskiego łącznika. Za ten ostatni William Friedkin zdobył Oscara w kategorii Najlepszy reżyser.

William Friedkin
fot. Variety

Ostatni film zmarłego reżysera The Caine Mutiny Court-Martial będzie miał premierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Źródło grafiki wyróżniającej: fot. Joel Ryan


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Katarzyna Florczak

Lubi pisać, czytać, czasem coś namaluje. Zdarza jej się oglądać serial do piątej nad ranem. Fanka starych kryminałów, spaghetti carbonara i zachodów słońca nad morzem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze