Duet W.R.Ona patrzy w Twoje Oczy

Właśnie ukazał się najnowszy utwór duetu W.R.Ona Twoje Oczy zwiastujący nowy, drugi album formacji.

Singel Twoje Oczy to zapowiedź drugiego albumu duetu, którego premiera planowana jest na wrzesień 2023 roku. Jak podkreślają muzycy, dla nich najważniejszy jest przekaz, refleksja nad tym, jak przeżywamy swoje życie i kim się stajemy. W czasach, gdy muzyka stroni od niewygodnych tematów, W.R.Ona chętnie się z nimi konfrontuje, popierając to wszystko własnym doświadczeniem.

Zespół W.R.Ona tworzą: Sławomir Antoni Wroński aka Wrona bass/vocal i Grzegorz Imielski aka Mały drums/bębny. Wrona zaczynał jako basista hardcore’owo-rapowego zespołu Sfider Anyy, z którym w 2001 r. wydał płytę Sfidromania. Band koncertował po całej Polsce i nie tylko u boku takich zespołów jak: Kult, Piersi, Pudelsi czy Wu-HaE. I to właśnie z Kultem w 2002 r miał okazję zagrać koncert w Londynie w legendarnym (nieistniejącym już) klubie Astoria.

Zobacz również: Letnie Brzmienia 2023 – relacja z festiwalu w Warszawie

Płyta Gramm Bo Lubię z 2002 r. nie spełniła oczekiwań Sony Music Poland i zespół znalazł się w dość niezręcznej sytuacji. Nie chcąc iść na kompromis z wytwórnią, zespół został odsunięty na boczny tor. To właśnie ten moment Wrona wykorzystał by wyjechać i spróbować swoich sił na Wyspach. Wrona postanowił rozpocząć karierę solową. I tak na początku był Code Breaker and The Dirty Cleaners – awangardowo/alternatywny projekt. Pozwolił on uporać się muzykowi z demonami przeszłości, a następnie narodził się W.R.Ona. Po Na pewno Chyba Jutro EP, S.A.M. EP i Stajnie Augiasza nadszedł czas na nową płytę. Do współpracy Wrona zaprosił Grzegorza Małego Imielskiego. Od momentu, kiedy Wrona usłyszał wersie demo, jakie nagrał do numerów Mały, wiedział, że to jest to. Brakujące ogniwo projektu W.R.Ona. Człowiek o ogromnej pasji, zaangażowaniu i wszechstronnych umiejętnościach, który nie tyle, co dopełnił kompozycje W.R.Ona, ale nadał im zupełnie nowe oblicze.

Grzegorz Mały Imielski zaczynał jako perkusista w zespole Novak. Następnie grał w nieodżałowanym przez wielu fanów kultowym śląskim HER. W końcu dołączył do uznanego i nagrodzonego wieloma nagrodami Chico, z którym wydał trzy płyty: One Big Alternative, In Case of Emergency i In Limbo.

Duet W.R.Ona ma na koncie debiutancki album Czemu Nie wydany w 2022 roku.

Źródło obrazka wyróżniającego: Cantara Music / materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl

 

Katarzyna Mrożek

Umysł ścisły z artystyczną duszą, to połączenie sprawia, że ciężko za nią nadążyć. Ekonomistka, której pasja do muzyki jest tak ogromna, że stała się sposobem na życie. Jej serce przyspiesza, gdy słucha rockowego i alternatywnego grania. Najlepszy sposób na odpoczynek? Trening tańca nowoczesnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze