Integracja Spotify i Patreon oficjalnie uruchomiona

Podczas tegorocznego Stream On 2023, Spotify ogłosiło partnerstwo z Patreon. Od dzisiaj integracja Spotify i Patreon oficjalnie wchodzi w życie. Jest dostępna dla twórców i użytkowników na całym świecie, również tych z Polski.

Polscy twórcy podcastów mogą od teraz dostarczać swoim słuchaczom na Spotify treści dostępne dotychczas wyłącznie dla patronów na Patreonie. Polscy patroni (subskrybenci na Patreonie) będą również mieli możliwość połączenia swoich kont Spotify i Patreon. Dzięki temu uzyskają dostęp do ekskluzywnych podcastów na Patreonie, tam, gdzie słuchają już całego contentu audio.

Zobacz również: Ben Howard – Is it? – recenzja płyty

Jak to działa, w szczegółach:

Dla twórców: Twórcy na Patreonie mogą zacząć dystrybuować swoje treści na Spotify, wykonując zaledwie kilka kroków w ustawieniach Konta Twórcy. Po włączeniu opcji synchronizacji wszystkie obecne i przyszłe treści będą dostępne także na Spotify.

Dla słuchaczy: Kiedy twórcy włączą możliwość synchronizacji swoich treści ze Spotify, treści z Patreon pojawią się tam z kłódką i oznaczeniem Płatne. Kiedy słuchacz kliknie w treści Patreon, zostanie poproszony o połączenie konta na Patreon z kontem na Spotify lub o zarejestrowanie się jako subskrybent Patreon danego twórcy. Po połączeniu kont treść z Patreon zostanie dla słuchacza odblokowana. Uprawnienia dotyczące dostępu do treści są ustawiane na poziomie wpisu na Patreonie.

Zobacz również: Letnie Brzmienia 2023 – relacja z festiwalu w Warszawie

Spotify i Patreon dają podcasterom większy wybór i możliwości:

– Firmy wspólnie dążą do zapewnienia podcasterom większego wyboru i możliwości. Pozwalają im zdecydować, które rozwiązanie monetyzacji będzie najlepsze i umożliwiają poszerzenie dystrybucji treści opartych na subskrypcji. Wybrani twórcy otrzymali też wcześniejszy dostęp do testów beta integracji Spotify z Patreonem.

– Spotify rozpoczyna również wdrażanie nowej funkcji, która ma pomóc twórcom w zwiększaniu liczby subskrypcji na Spotify. Uprawnieni twórcy mogą teraz dodać specjalny baner na swojej stronie na Spotify. Przekieruje on użytkowników do płatnych treści, co pomaga zwiększyć świadomość oferty danego podcastera i zwiększać liczbę subskrybentów. Funkcja jest dostępna dla twórców korzystających z jednej ze zintegrowanych platform Spotify, w tym między innymi Patreon, Supporting Cast i Supercast.

– Co ważne, partnerstwo, wspierane przez Spotify Open Access przynosi korzyści nie tylko twórcom, ale także słuchaczom. Patroni mogą połączyć swoje konta na Patreonie i Spotify oraz słuchać ulubionych treści w jednym miejscu.

Źródło obrazka wyróżniającego: Spotify / materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Katarzyna Mrożek

Umysł ścisły z artystyczną duszą, to połączenie sprawia, że ciężko za nią nadążyć. Ekonomistka, której pasja do muzyki jest tak ogromna, że stała się sposobem na życie. Jej serce przyspiesza, gdy słucha rockowego i alternatywnego grania. Najlepszy sposób na odpoczynek? Trening tańca nowoczesnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze