Disney+ wprowadza zmiany jak Netflix. Koniec z współdzieleniem konta

Disney+ zamierza pójść tą samą drogą co Netflix i zablokować możliwość współdzielenia konta swoim użytkownikom. Kiedy to nastąpi?

Bob Iger stojący na czele konglomeratu Disneya zapowiedział drastyczne zmiany odnoszące się do  platformy streamingowej Disney+. Firma zacznie walczyć ze współdzieleniem kont oraz ograniczy udostępnianie haseł między swoimi użytkownikami. Podobną reformę parę miesięcy temu wprowadził Netflix, który od tamtego momentu cieszy się większymi zyskami i blisko 6 mln nowych subskrybujących. Pierwsze działania Disneya mające za zadanie ograniczyć liczbę gospodarstw domowych na jednym koncie zostaną podjęte jeszcze w tym roku, a pełna restrukturyzacja nastąpi w 2024 roku.

Zobacz również: MTV ogłasza nominacje do Video Music Awards 2023

Mamy już techniczne możliwości monitorowania wielu z kont udostępniających hasła. Nie zamierzam podać konkretnej liczby, ale nadmienię, że jest ona znacząca. Oczywiście nie wiemy w tej chwili, w jaki sposób część tych udostępnionych kont przełoży się na ewentualny wzrost liczby subskrybentów. Wierzymy, że ten wzrost nastąpi, ale nie chcemy obecnie spekulować. Pragniemy jedynie zakomunikować, że zajmiemy się tą kwestią w 2024 roku – jest więc prawdopodobne, że właśnie w przyszłym roku efekty naszych działań będą dostrzegalne. Istnieje możliwość, że nie ukończymy wszystkich prac w tym zakresie w roku kalendarzowym, ale z całą pewnością jest to dla nas priorytet.

                                                                                                               – Bob Iger (Prezes Disneya)

Ponadto Disney ogłosił wprowadzenie na niektórych rynkach krajowych nowego abonamentu z reklamami. Plan na razie nie obejmuje Polski, ale w innych państwach europejskich i Kanadzie będzie dostępny od 1 listopada. Ów pakiet będzie tańszy od standardowego, który już w najbliższym czasie na całym świecie o wiele podrożeje. W Polsce jest to podwyżka o około 30%, z czego fani z pewnością nie będą zadowoleni. Nowy abonament bez reklam ujrzy u nas światło dzienne już 6 grudnia 2023 roku. Wcześniejsze 28,99 zł za miesiąc zamieni się w 37,99 zł, a poprzednie 289,90 zł na rok w 379,90 zł.


Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe / Disney+


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze