MTV ogłasza nominacje do Video Music Awards 2023

MTV opublikowało listę nominowanych artystów do VMA 2023, wyróżniając tych, których twórczość i wkład w kulturę w ciągu ostatniego roku odmieniły branżę muzyczną. Wśród gwiazd z 8 nominacjami triumfuje Taylor Swift

Tegoroczna edycja bije rekord w liczbie nominowanych, bo na listach VMA pojawiło się aż 35 artystów. Wśród debiutantów znaleźli się  m. in. Kim Petras z szansą na 5 statuetek, Metro Boomin i Rema, którzy zgarnęli po 3 nominacje.  Ayra Starr, GloRilla, Ice Spice, Peso Pluma, Reneé Rapp i Yung Miami otrzymali po 2 nominacje.

Fani mogą głosować na swoich faworytów w 15 neutralnych pod względem płci kategoriach. W tym w jednej zupełnie nowej „Najlepszy teledysk – Afrobeats”, a także w tych tradycyjnych i najbardziej cenionych – „Teledysk roku”, prezentowanej przez Burger King®, oraz „Artyst(k)a roku”. Głosy można oddawać na stronie vote.mtv.com do piątku, 1 września. Tam można również znaleźć pełną listę nominowanych.  Głosowanie na „Debiut roku” potrwa dłużej i zakończy się w trakcie gali. Nominacje w kategoriach „Zespół roku” i „Piosenka lata”, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Tegoroczna gala VMA odbędzie się w nocy z wtorku na środę 13 września o godz. 2:00 CET. Widownia zgromadzi się w słynnym Prudential Center w New Jersey. Widzowie przed telewizorami mogą spodziewać się wyjątkowych niespodzianek oraz niepowtarzalnych występów swoich idoli!

Zobacz również: Ben Howard – Is It? – recenzja płyty

Źródło głównej grafiki: materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze