Strażnicy Galaktyki: Volume 3 – kiedy premiera na DVD i Blu-ray?

Strażnicy Galaktyki: Volume 3 – zwieńczenie historii wyjątkowych outsiderów, którzy przemierzają galaktykę by zaprowadzić w niej pokój. Niezwykle popularna i szczególnie uwielbiana przez fanów MCU trylogia Jamesa Gunna właśnie dotarła do swojego wielkiego finału! Już od 14 sierpnia na Blu-ray™ i DVD.

W najnowszym filmie uwielbiana drużyna odmieńców pracuje nad naprawieniem ogromnych szkód wyrządzonych przez Thanosa. Strażnicy są zdeterminowani by uczynić nabyte od Kolekcjonera Knowhere bezpiecznym schronieniem nie tylko dla nich samych, ale także dla wszystkich uchodźców wysiedlonych przez nieprzyjazny wszechświat. Wkrótce ich życie zostaje wywrócone do góry nogami. Peter Quill, wciąż niepogodzony ze stratą Gamory, musi zebrać swoją drużynę na niebezpieczną misję ratowania życia Rocketa – misję, która, jeśli nie zakończy się powodzeniem, może doprowadzić do końca Strażników w dotychczasowej formie.

Zobacz również: Strażnicy Galaktyki: volume 3 – recenzja filmu. Ostatni sentymentalny taniec

Choć Chris Pratt przekonuje, że najnowszy film, podobnie jak cała trylogia „to zawsze była historia legendarnego banity – Petera Quilla”, finałowy film skupia się tak naprawdę w głównej mierze na historii Rocketa – postaci, która dla samego Jamesa Gunna, od samego początku była postacią najbardziej intrygującą. Taki zamysł towarzyszył mu zresztą już od początku pracy nad pierwszym filmem w serii. „Zawsze wiedziałem, że sercem tej historii będzie dla mnie Rocket. Skąd się wziął i kim był? Bardzo ważne było dla mnie żeby opowiedzieć tę historię w całości”.

Tworząc ten film, Gunn czuł że może pozwolić sobie na więcej niż w poprzednich przygodach pod względem podejmowania artystycznych decyzji. Styl w jakim nakręcił ostatni film, jest jak mówi,  „bardziej surowy” emocjonalnie niż dwa pierwsze filmy. Historia Rocketa faktycznie wysuwa się na pierwszy plan, co jest realizacją pomysłu, jaki miał na tę serię od samego jej początku. „Kiedy po raz pierwszy rozmawiałem z Marvelem o możliwości realizacji Strażników Galaktyki, nie byłem pewien czy naprawdę chcę to zrobić. Nie wiedziałem czy to coś dla mnie, a nigdy nie chciałem pracować nad filmem, któremu nie będę w stanie poświęcić się w całości. Szybko zacząłem zastanawiać się nad postacią gadającego szopa i wydało mi się, że musi to być najsmutniejsze stworzenie w całym wszechświecie. To małe zwierzę musiało zostać zabrane i zmienione w coś, czym nie powinno być. Rocket był całkowicie wykluczony, odmienny od wszelkich innych form życia we wszechświecie, a cała jego wściekłość naprawdę brała się ze smutku. To właśnie samotność leży u podstaw Strażników Galaktyki.

Zobacz również: Ranking filmów Marvel Cinematic Universe

Komentując ten ogólny ton, producentka wykonawcza Sara Smith mówi: „filmy o Strażnikach są zawsze pełne serca i humoru, a ten nie jest wyjątkiem. Powiedziałabym, że być może emocje i serce tego filmu przebijają się tym razem trochę mocniej, ponieważ ta historia jest zakotwiczona wokół uwielbianego Rocketa, a zaraz obok pojawia się słodko-gorzki charakter relacji Petera Quilla z Gamorą. Do tego wszystkiego dochodzi przeczucie nadchodzącego wraz z finałem filmu ostatecznego końca serii”. Producent wykonawczy Simon Hatt podsumowuje: „Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z pracy, którą wykonaliśmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat i z podróży, w którą zabraliśmy swoich bohaterów. W tym filmie odkrywamy nowe wyżyny emocjonalne i nową głębię tych postaci wydobytą przez aktorów, a także warstwy historii, których wcześniej nie widziano w filmie takim jak ten. James tutaj naprawdę przebił samego siebie.”

Chris Pratt podsumowuje: „Tworzenie tych filmów trwało ponad dziesięć lat, a za wszystkim przez cały czas stał wyjątkowy James Gunn – jego głos, scenariusz, reżyseria, miłość do zwierząt, komediowy i dramatyczny talent, specyficzny ton. Jestem bardzo wdzięczny, że był naszym maestro we wszystkich trzech filmach”.

Film Strażnicy Galaktyki: Volume 3 w polskich kinach zobaczyło blisko 800 tysięcy widzów. To drugi film 5. Fazy MCU i zarazem najchętniej oglądany film Marvela w 2023 roku. Już 14 sierpnia ukaże się w wydaniach Blu-ray™ oraz DVD, a także pakiecie DVD zawierającym kompletną trylogię Jamesa Gunna.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

  • Niedoskonała, idealna rodzina
  • Rocket Raccoon
  • Gagi z planu
  • Komentarz audio reżysera
  • Sceny niewykorzystane
Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze