Gala nagród Emmy przełożona. Kiedy poznamy serialowych zwycięzców?

Ceremonia rozdania nagród Emmy przełożona. Kiedy możemy się jej spodziewać i czym jest to spowodowane?

Ataki terrorystyczne z 11 września 2001 były ostatnią przyczyną, kiedy to gala Emmy została przełożona. Teraz następuje to ponownie, ale na szczęście nie z tak drastycznych powodów. Motywem tego jest ciągle trwający od 2 maja strajk scenarzystów i aktorów w USA. Jest to na tyle poważna sprawa, że organizatorzy obawiali się nawet o oglądalność swojej ceremonii. Gildia aktorów, która dołączyła do strajku w połowie lipca wypromowała na tyle całe przedsięwzięcie, że aktualnie w całym Hollywood nastąpiła stagnacja i nic nie idzie do przodu. Strajk ma na celu osiągnięcie porozumienia z wielkimi korporacjami i w wyniku tego – otrzymania podwyżek dla mniej znanych aktorów oraz scenarzystów. List w sprawie podjęcia walki z wielkimi koncernami podpisali m.in. Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Mark Ruffalo oraz Glenn Close.

Zobacz również: Gran Turismo – recenzja filmu. Czarny koń wyścigu

Nagrody Emmy to amerykańskie przyznawane corocznie nagrody honorujące osiągnięcia przemysłu telewizyjnego. Określane mianem „telewizyjnego Oscar” są jednymi z nagród EGOT – czterech najważniejszych nagród kulturalnych w USA, obok Oscara (film), Grammy (muzyka) i Tony (teatr). Mająca miejsce w Los Angeles ceremonia 2 maja 2024 roku już wcześniej odsłoniła swoje karty i przedstawiła nominacje. Najwięcej z nich otrzymał serial Sukcesja, bo aż 27. Tuż za nim na drugim miejscu uplasowało się The Last of Us z wynikiem 24 nominacji. A magiczną liczbę 20 wyróżnień przekroczył także Biały Lotos (23) oraz Ted Lasso (21). Pełną listę nominacji możecie zobaczyć TUTAJ.


Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe / Akademia Filmowa


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze