Kobieta, czyli debiutancka płyta Madlen

Właśnie ukazał się pierwszy w pełni autorski album muzyczny Madlen zatytułowany Kobieta. Na płycie znalazło się 11 piosenek z gatunku pop. Każdy utwór to bardzo osobiste wyznanie wokalistki, które w pełni oddaje jej życiowe refleksje i doświadczenia. Album powstawał sukcesywnie przez prawie 5 lat.

Album Kobieta nagrano w studio VundMRecords w Lennenstadt w Niemczech. W nagraniach udział wzięli nie tylko polscy, ale również niemieccy instrumentaliści. Twórcy albumu zadbali o to, aby utwory brzmiały w stylu lat 90-tych: ciepło, analogowo, bez zbędnych udziwnień i ozdobników. Takie brzmienia najbardziej kocha sama Madlen.

Płyta Kobieta jest jak książka. Jest zbiorem wszystkich moich przeżyć, uczuć i wahań, które towarzyszyły mi na przestrzeni ostatnich lat. Może to brzmi banalnie, ale proszę mi uwierzyć, każdy utwór wyrwałam sobie z serca. Nie umiem inaczej. Historie zawarte w 11 piosenkach opowiadają o tym etapie w moim życiu, w którym zrozumiałam kim jestem jako kobieta, jakie pokłady miłości we mnie drzemią i co tak naprawdę czuję. Jestem niczym ta otwarta księga gotowa na zmierzenie się z odbiorcami. Mam nadzieję, że będą oni czerpać z moich nut wszystko to, co najlepsze. I będą czekać na więcej…

– mówi o płycie Madlen

Przed premierą płyty słuchacze poznali takie single jak: Na raz, Tafla, Warstwa wad, Sen. Najnowszy singiel Rzeczywistość ukazał się tuż przed premierą płyty.

Zobacz również: Letnie Brzmienia 2023 – relacja z festiwalu w Warszawie

Madlen to polska wokalistka i autorka tekstów mieszkająca w Niemczech od 2007 roku. Razem ze swoją żoną (Katarzyna Klimek) prowadzą na Instagramie profil ukazujący ich codzienne życie w małżeństwie. Niedawno ukazała się ich wspólna książka Żony nieidealne, w której szczerze opowiadają historię swojej drogi do szczęścia. Książka spotkała się z dużym zainteresowaniem czytelników w Polsce i być może zostanie przeniesiona na ekrany filmowe.

Madlen jest laureatką Grand Prix w konkursie The Voice of Polonia organizowanego w Brukseli w 2016 r., gdzie w jury zasiadał Marek Piekarczyk. Następnie odbyła się jej pierwsza trasa koncertowa w pięciu krajach Europy Francji, Danii, Irlandii, Holandii i Niemczech. Zdobyła również pierwsze miejsce w Pierwszym Polonijnym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2017 r. Później artystka wystąpiła podczas 1 Polskiego Festiwalu w Holandii w 2018 r. Na swoim koncie ma album pod tytułem Święta w nas z najpiękniejszymi polskimi kolędami.

Album w streamingach: https://adm.ffm.to/Kobieta

Źródło obrazka wyróżniającego: Madlen / materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Katarzyna Mrożek

Umysł ścisły z artystyczną duszą, to połączenie sprawia, że ciężko za nią nadążyć. Ekonomistka, której pasja do muzyki jest tak ogromna, że stała się sposobem na życie. Jej serce przyspiesza, gdy słucha rockowego i alternatywnego grania. Najlepszy sposób na odpoczynek? Trening tańca nowoczesnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze