Antynomia z debiutanckim albumem Słowa vol. 1

Antynomia to zespół łączący klasyczne podejście do rocka z tekstami poruszającymi istotne problemy

Z jednej strony tworzymy piosenkę literacką, z drugiej rocka, punka, muzykę eksperymentalną, stawiając jednak na naturalne brzmienie uzupełniane czasem gitarowym przesterem. Wychowaliśmy się na Republice, Kulcie, Voo Voo, Lao Che czy Raz Dwa Trzy i mając w sercach i umysłach ich dorobek, tworzymy własną, oryginalną wizję artystyczną będącą nieustannym ścieraniem się tego co łagodne, melodyjne, subtelne z tym, co ostre, ciężkie, mroczne.

– Zespół mówi o sobie

Antynomia to różnorodność i poszukiwania między gatunkami i brzmieniami, podróże w różnych kierunkach stylistycznych z bazy, którą jest rock and roll. A rock dla zespołu Antynomia to przesłanie, to misja i rozrywkowe, ale jednak narzędzie do opowiadania o tym, co istotne.

Zobacz również: Imagine Dragons – Mercury World Tour – relacja z koncertu

Zespół rozpoczął działalność w 2013 roku od tworzenia i prezentowania na koncertach oraz wydarzeniach kulturalnych protest songów antywojennych, które znalazły się na niepublikowanej w formie płyty składance Modlitwa o Pokój umieszczonej w internecie. W tamtym czasie Antynomia koncertowała w Krakowie. Dzięki tematyce tekstów grała wówczas między innymi na jednej scenie z Kozak System, była finalistą konkursu o Jaszczurowy Laur, często występowała również na imprezach poetyckich. W związku z innymi planami zawodowymi, po trzech latach zespół zawiesił działalność.

Po reaktywacji w zmienionym składzie nawiązał w maju 2022 roku współpracę z ukraińską artystką Ulią Lord, która zaowocowała powstaniem piosenki Wojna będącej wyrazem sprzeciwu wobec agresji Rosji na Ukrainę. Równolegle pracował też nad pierwszą płytą.

Zobacz również: Letnie Brzmienia 2023 – relacja z festiwalu w Warszawie

W pierwszej połowie 2023 roku muzycy ukończyli prace nad debiutanckim albumem Słowa vol.1, który miał swoją premierę 1 sierpnia 2023 i znalazł się na platformach streamingowych, takich jak Spotify, Tidal, Apple Music czy YouTube Music. Jest to album składający się z piętnastu utworów. Każdy z nich opowiada o pojęciu, które w istotny sposób wpływa na życie jednostki, jak i na funkcjonowanie świata. W liryczno-rockowej oprawie Antynomia opowiada o takich słowach jak przyjaźń, strach, przyszłość, rodzina, depresja, miasto czy prawda. Nie ucieka od żadnych tematów, starając się jednak oswajać te trudne, do kontrowersji podchodzić z analitycznym spokojem oraz doceniać, a wręcz eksponować to, co znajduje się po jasnej stronie mocy i daje wytchnienie, natchnienie, nadzieję i wyzwala w ludziach dobro.

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze