Acer współtworzy przyszłość informatyki na IOI 2023

W otoczeniu malowniczych pejzaży Węgier, Acer — producent komputerów oraz sprzętów gamingowych Predator, rozpala entuzjazm, ogłaszając swoje zaangażowanie w 35. Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej (IOI).

Producent postanowił wesprzeć zawodników oraz organizatorów konkursu dostarczając im swoje urządzenia pozwalające na sprawy przebieg całego przedsięwzięcia. W wydarzeniu bierze udział blisko 400 utalentowanych uczestników z aż 90 krajów. W tym zacnym gronie wybijają się czterej nieustraszeni Polacy, gotowi podjąć się bohaterskiej walki w tej epickiej batalii umysłów

Od 2018 firma Acer jest stałym partnerem konkursu IOI. Umożliwia to młodym informatykom na formułowanie algorytmów oraz zadań programistycznych przy użyciu laptopów Acer. Pracownikom przebywającym na miejscu zaś ich sprawdzenie oraz ocenę, zapewniając płynne współzawodnictwo przez cały tydzień.

Zobacz również: Razer Blackwidow V4 Pro – recenzja klawiatury

Acer zawsze wierzył w transformacyjną moc edukacji i technologii, niestrudzenie pracując nad przełamywaniem barier i łączeniem ludzi za pomocą naszych produktów i rozwiązań”, powiedział Emmanuel Fromont, wiceprezes i prezes ds. operacyjnych w regionie EMEA, Acer, „Jako oficjalny sponsor tegorocznej olimpiady, cieszymy się, że po raz kolejny możemy wyposażyć uczestników w nasze rozwiązania komputerowe, w tym najnowszą linię wydajnych notebooków Aspire, umożliwiając im łatwe rozwiązywanie trudnych algorytmów.

Acer we współpracy z węgierskim Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego po zakończeniu konkursu przekaże lokalnym szkołom laptopy, aby umożliwić uczniom i nauczycielom dalsze promowanie pozytywnego środowiska uczenia się oraz stymulowania innowacji. Jednym z głównych celów producenta w odpowiedzialności społecznej jest edukacja oraz dążenie do promowania równości cyfrowe, a także dalszego przełamywania barier pomiędzy ludźmi a technologią.

Źródło głównej grafiki: materiały prasowe


Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze