II Lubelski Slam Poetycki z okazji urodzin Juliusza Słowackiego

W niedzielę 3 września – w przeddzień rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego – poeci zaprezentują swoją twórczość przed lubelską publicznością. Na osiedlu noszącym imię Wieszcza, odbędzie się specjalny slam poetycki.

Do udziału w wyjątkowym spotkaniu zaproszeni są zarówno autorzy, którzy chcieliby wyrecytować swoje wiersze, jak i publiczność, która jedną spośród przedstawionych propozycji nagrodzi Pucharem Juliusza! Slam to turniej poetycki, w którym zwycięzców wskazują właśnie widzowie. Spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu – w Teatrze Formy Otwartej, na skrzyżowaniu ulic Wileńskiej i Balladyny. Swoją twórczość może zaprezentować każdy, bez względu na wiek, poetycki dorobek czy tematykę przygotowanego utworu. Zasady zgłoszeń dostępne są na stronie www.SferyKultury.pl (w wydarzeniu utworzonym na profilu FB aktywnym pod tym adresem internetowym).

Zobacz również: Jak uciec Houdiniemu – recenzja książki. Król kajdanek i diabeł!

Spotkanie zaplanowano na godzinę 16.00. Poprzedzi je spacer sąsiedzki po osiedlu Juliusza Słowackiego – wyjątkowym miejscu na mapie powojennego modernizmu w architekturze. Spacer rozpocznie się o godz. 14.00. przy „Łuku do nieba”, czyli schodkach prowadzących do Teatru Formy Otwartej. Przestrzeń  zaprojektowano w latach 60. XX wieku przez Zofię i Oskara Hansenów. Na to plenerowe wydarzenie warto zabrać dobry nastrój i kocyki. W razie deszczu uczestnicy będą mogli schronić się pod jednym z LSMowskich dachów (w razie niepogody informacje zostaną zamieszczone w mediach społecznościowych oraz przy wejściu do amfiteatru).

Pomysłodawcą slamów urodzinowych poświęconych Juliuszowi Słowackiemu jest Inicjatywa Twórcza Sfery Kultury. Spotkanie zorganizowano w ramach Dni Patronów Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Partnerami spotkania są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Dom Kultury LSM, Europejski Festiwal Smaku (slam jest „przedsmakiem” rozpoczynającego się 4 września Festiwalu), Wydawnictwo Karakter, Slam.art.pl, klubokawiarnia Creamy Cafe, Szydelkosfera.pl.

Źródło głównej grafiki: materiały prasowe


SHOUT AT THE DEVIL
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze