Spotify prezentuje największe hity tego lata

Wakacje oficjalnie dobiegają końca, ale kiedy powoli wracamy do codziennych obowiązków, Spotify dzieli się najchętniej słuchanymi utworami tego lata, które będą przywoływać wspomnienia z ciepłych miesięcy tego roku. 

Bez wątpienia w Polsce utrzymuje się zamiłowanie do lokalnych artystów — aż 16 z 20 najczęściej odtwarzanych piosenek tego lata na Spotify w Polsce to właśnie polskie utwory. Pierwsze miejsce w rankingu należy do hitu 5 INFLUENCEREK Zeamsone, zaraz za nim, na drugiej pozycji uplasowało się Taxi w wykonaniu Kizo, Bletka, BeMelo, Eddie Block, Adash, a trzecie miejsce na podium zajął tegoroczny hymn Męskiego Grania, na stałe wpisanego w letni kalendarz wydarzeń muzycznych, czyli Męskie Granie Orkiestra 2023 (feat. Igo, Mrozu and Vito Bambino) i ich Supermoce.  

Według rankingu Spotify, polski rap nadal nie traci na popularności wśród słuchaczy – dokładnie połowa utworów w zestawieniu to piosenki z tego konkretnego gatunku. Jednak w tym roku Polacy w letnie dni sięgają również po taneczne utwory, jak Substitution (feat. Julian Perretta) energetycznego trio Julian Perretta, Kungs, Purple Disco Machine czy Forget You w wykonaniu duetu FAST BOY, Topic.

Zobacz również: Jonas Brothers – The Album – recenzja płyty

Tego lata Polacy nie mogli powstrzymać się  od łapania promieni słońca, ale również słuchania hitów White’a 2115RiRi oraz California. Oba numery idealnie wprawiają w wakacyjny nastrój i znalazły się w zestawieniu top 20 hitów lata Spotify zarówno w ubiegłorocznym, jak i mijającym sezonie.

Na szczycie globalnej listy z ponad 390 milionami streamów tego lata znaleźli się Eslabon Armado i Peso Pluma ze swoim wielkim hitem Ella Baila Sola. Drugie miejsce na liście zajęło WHERE SHE GOES Bad Bunniego, a tuż za nim uplasował się Seven (feat. Latto) Jung Kook and Latto, zamykając pierwszą trójkę światowego zestawienia.

Źródło grafik: materiały prasowe


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze