We wrześniu Spyro świętuje 25-lecie i 10 milionów sprzedanych egzemplarzy

W samą porę na 25. rocznicę serii Spyro Spyro Reignited Trilogy osiągnęło niesamowity kamień milowy – ta niezwykła gra akcji przyciągnęła już dziesięć milionów fanów na całym świecie! 

Uwielbiana przez graczy platformówka, pierwotnie stworzona przez Insomniac i wydana przez Sony, zadebiutowała po raz pierwszy we wrześniu 1998 roku na PlayStation. Spotkała się z uznaniem krytyków. Fani szybko przyjęli fioletowego smoka jako nową maskotkę. Spyro okazał się godny statusu Crasha Bandicoota i tak właśnie narodziła się kolejna ikona w branży. Nie tylko sama gra okazała się triumfalnym sukcesem. Także oryginalna ścieżka dźwiękowa wyrobiła sobie świetną opinię. Stworzone przez perkusistę The Police, Stewarta Copelanda, 49 utworów stało się również podstawą oryginalnych gier. 

Zobacz równieżDisney Illusion Island – recenzja gry. Na rodzinne spędy z najmłodszymi jak znalazł

Toys for Bob wydało Spyro Reignited Trilogy w listopadzie 2018 roku. Gra stanowi ogromną część 25-letniej historii serii, w której skład wchodzi aż czternaście gier. Lista obejmuje szereg produkcji poświęconych Spyro, reboot, trzy spin-offy i jedną kolekcję – wszystkie otrzymały pozytywne recenzje. Fani Spyro byli zachwyceni, gdy pierwsze trzy tytuły otrzymały remaster od Activision w ramach Spyro Reignited Trilogy. Gra nie zawiodła – otrzymała wysokie noty za dbałość o szczegóły, ponadczasowy urok i oszałamiającą grafikę. Wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu wierności oryginalnemu arcydziełu. 

Od swojej premiery Spyro Reignited Trilogy pojawiło się na wielu platformach, w tym na PlayStation 4, Xbox One, Switchu i PC. Oprócz zremasterowania gry Toys for Bob odświeżyło także oryginalną ścieżkę dźwiękową, którą Activision oficjalnie udostępniło Spotify z okazji rocznicy.

Źródło głównej grafiki: materiały promocyjne


INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze