80s-owe Byłominęło Kwiatu Jabłoni

Takich Kasi i Jacka jeszcze nie było! Byłominęło to ostatnia singlowa zapowiedź nadchodzącej płyty zespołu Kwiat Jabłoni. Po wielkim sukcesie Od nowa (nagrodzonego Bursztynowym Słowikiem na festiwalu Top of the Top w Sopocie), duet przeskakuje do lat 80.

Byłominęło znajdzie się na trzeciej płycie zespołu o nazwie Pokaz slajdów.  Premiera albumu zaplanowana jest na 13 października 2023. Jednak preorder jest już dostępny na stronie. Na płycie pojawią się także wybitni goście – Adam Bałdych w utworze Polcia oraz Igor Herbut w Głośniej.

To piosenka o rozstaniu, choć wcale nie o rozdartym sercu. Słowami i melodią chciałam spróbować wyrazić zarówno radość jak i smutek. Pierwsza z emocji wynika z poczucia ulgi, jaką przynosi wyrwanie się z ciężkiej międzyludzkiej relacji, a druga z trudności jakie zawsze pociąga za sobą rozstanie. Wszelkie końce mają w sobie smutek, ale mam wrażenie, że najczęściej wypływa z nich po czasie samo szczęście.

– mówi o numerze Kasia Sienkiewicz

Zobacz również: Wywiad z Natalią Nykiel. Przepełnia mnie wdzięczność

Byłominęło budzi we mnie sprzeczne emocje. Z jednej strony jest w niej coś bardzo wesołego. Z drugiej skupiając się na tekście zaczynam wpadać w stan co najmniej melancholijny. Jest to jedna z nielicznych piosenek na naszym trzecim albumie, która jest z nami już na tyle długo, że przechodziła przez wiele wersji samej siebie. Moja ulubiona to ta ostatnia.

– opowiada o swoim nowym utworze Jacek Sienkiewicz

Kwiat Jabłoni ruszy z Pokazem slajdów w trasę koncertową już jesienią. Zespół odwiedzi największe hale w Polsce. Pełna lista dostępnych wydarzeń znajduje się na www.kwiatjabloni.pl.

Źródło obrazka wyróżniającego: Universal Music Polska / materiały prasowe 

Katarzyna Mrożek

Umysł ścisły z artystyczną duszą, to połączenie sprawia, że ciężko za nią nadążyć. Ekonomistka, której pasja do muzyki jest tak ogromna, że stała się sposobem na życie. Jej serce przyspiesza, gdy słucha rockowego i alternatywnego grania. Najlepszy sposób na odpoczynek? Trening tańca nowoczesnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze