Chłopiec i czapla – pierwszy zwiastun nowego filmu Hayao Miyazakiego

Finalnie, prawie dwa miesiące po japońskiej premierze, do sieci trafił zwiastun najnowszego filmu od studia Ghibli.

Chłopiec i czapla opowiada historię młodzieńca, który traci matkę w wyniku drugowojennych działań zbrojnych. Po tym, jak jego ojciec wiąże się z młodszą siostrą byłej już żony i przeprowadza wraz z nią oraz synem na wieś, Mahito pewnego dnia natrafia na mówiącą ludzkim głosem czaplę. Na tym jednak nie koniec dziwów. Niedługo później chłopiec wkracza do magicznego świata, gdzie czeka na niego mnóstwo innych nadnaturalnych zdarzeń.

Zobacz również: Cześć, Michael! – tom 1 – recenzja mangi. Japoński Garfield

Światową premierę filmu zaplanowano na 8 grudnia 2023. W Polsce ukaże się on zaś najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Dzięki Kinu Nowe Horyzonty jednak zainteresowani będą mieli szansę obejrzeć Chłopca i czaplę nieco wcześniej – pokazy przedpremierowe odbędą się 30 września oraz 6 października bieżącego roku. Wspomniany na początku wpisu zwiastun produkcji możecie z kolei zobaczyć poniżej:

Źródło: YouTube/GKIDS Films
Grafika główna: kadr ze zwiastuna (Ghibli)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze