Dyrektor kreatywny Alone in the Dark uchwylił rąbka tajemnicy procesu produkcyjnego

Burząc stare i budując nowe: dyrektor kreatywny Mikael Hedberg opowiada o Alone in the Dark w najnowszym wideo z okazji Fear Fest!

Alone in the Dark jest częścią organizowanego przez IGN i Feardemic wydarzenia Fear Fest, więc z tej okazji dyrektor kreatywny i scenarzysta w Pieces Interactive Mikael Hedberg (SOMA i Amnesia) podzielił się kilkoma interesującymi przemyśleniami:

Zobacz również: Blasphemous 2 – recenzja gry. Odpuść nam grzechy

Alone in the Dark ma na celu dać starym graczom coś znajomego, a nowicjuszom coś świeżego. Nie jest to łatwe zadanie, gdy na rynku jest już sześć takich gier! W swoim wywiadzie Mikael Hedberg po raz kolejny podkreślił, że gra nie ma być kontynuacją, ani remakiem, ale raczej czymś zupełnie nowym, w sensie rozbierania starych rzeczy i składania ich na nowo po prostu listem miłosnym do oryginału. Alone in the Dark nie stara się być czymś zupełnie nowym i niespotykanym.

Zobacz również: Gord – recenzja gry. Od zera do słowiańskiego osadnika

Chcemy zachować to, co już tu jest – mówi Hedberg. Studio bardziej stara się uhonorować „niepokojące odczucia” wywoływane przez stare gry, niż próbować je odtworzyć. Pomimo próby uchwycenia niesamowitej esencji, Gra zaoferuje graczom zupełnie nową historię, w tym fantastyczną gwiazdorską obsadę z Jodie Comer i Davidem Harbourem!

Hedberg opowiada dalej, jak pracuje się z Comer i Harbourem: Są fantastyczni i jak tchnęli życie w bohaterów, Edwarda i Emily. Pierwotnie postacie zostały napisane bardziej w kontekście duetu, jednak Jodie wykonała niesamowitą robotę, nadając smutku i tragedii swojej bohaterce, Emily, co nieco zmieniło założenia. Hedberg stwierdza, że oboje uczynili swoje postacie bardziej interesującymi, niż się spodziewał!

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze