Stray otrzyma swoją filmową adaptację

Ma być to pierwsza z gier wydawanych przez Annapurna Interactive, który otrzyma swój filmowy odpowiedni.

Annapura Animation, odnoga filmowa Annapurna Pictures, niedawno udowodniła ze swoją Nimoną, że potrafi tworzyć porządne animacje. Tym razem na tapet wzięła grę wydawaną przez Annapurna Interactive, jaką jest Stray. Sama firma ma na koncie już kilka wypuszczonych pod sobą produkcji, w tym filmowe 12 Minutes, przygodowe What Remains of Edith Finch czy eksperymentalne Neon White.

Zobacz również: Teściowie 2 – recenzja filmu

Dwa pierwsze z pewnością nadawałyby się na srebrny ekran, niemniej to właśnie Stray jest tym pierwszym. W wywiadzie dla portalu EW szef Annapura Animation, wyjaśnił to tak:

To gra, która opowiada o tym, co czyni nas człowiekiem, a nie ma w niej ludzi. To komedia z przyjaznymi sobie robotem oraz kotem i jest między nimi przezabawna dynamika. Komedia jest wbudowana w to [filmową adaptację Stray – dop. red.], ale nie ma ani jednego człowieka w filmie. Myślę, że to jeden z powodów, dlaczego gra była tak mocno popularna, ponieważ widzisz w niej świat oczami kota. […]

Z pewnością to ostatnie przyczyniło się do wspomnianej ogromnej popularności pierwowzoru. Stray z miejsca stał się hitem, zdobywając bardzo dobre opinie od graczy i krytyków oraz był nominowany w kategorii Gra Roku na The Game Awars 2022. Przez kilka tygodni okupował szczyt listy sprzedażowej platformy Steam, a naraz kotami sterowało nawet 62 tysiące graczy.

źródło obrazka wyróżniającego: strona gry


ŚLEDŹ NAS NA IG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze